Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha emelt szintű informatika...

Ha emelt szintű informatika erettsegire keszulok arra melyik a legjobb programozasi nyelv?

Figyelt kérdés
Eddig a javat es a c#ot ajanlottak sokan de kívancsi lennek van e jobb nyelv erre
2022. márc. 2. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
A legjobb a pascal.
2022. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Modern nyelvet szeretnek hasznalni
2022. márc. 2. 20:10
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Már bocs, de az elég modern nyelv.

A tobbi sem sokkal fiatalabb.

A JAVA-val te csak szopni fogsz, nem érettségizni, a C sharp nem ajánlott mert függősége van, a python-nak szintén vannak hátrányai, a C-t egy ilyen kezdő, mint te is, jobb ha nagy ívben kerüli.


A pascal egy logikus, világos, nagyon konnyen tanulható nyelv.

A legkisebb gondot garantáltan a pascal okozza, de tőlem megírhatod malbolge-ban is, szuahéli nyelven.

2022. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%

Ezt nem én írtam:


Tekintsük át a javasolt nyelveket összefoglaló listát!


Python

Az alapok elsajátításához teljesen megfelelő. Könnyű megtanulni, gyakran használják tudományos területeken is.

Pascal

Kevés utasításkészlettel rendelkezik és könnyű megtanulni. Jó alap lehet a Delphi programozás elsajátításához.

C

A mai modern programozási nyelvek őse. A legrégibb és legtöbbet használt programozási nyelv. Népszerű a hardverközeli programozásban. C programozás oktatás »

Java

Platformfüggetlen, az egyik legjobban keresett és megfizetett programnyelv. Folyamatosan fejlesztik, sok mindenhez használható.

C++

A C nyelv kibővített változata. Gyakori a játékfejlesztésben, de elsajátítása tanár mellett javasolt.

2022. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Eddigiekkel ne törődj...

Az érettségi feladatsor minden évben ugyanazokat a típusfeladatokat tartalmazza (fájlbeolvasás, listába szedés, ...), ezekhez legegyszerűbben a Java vagy C# tanulható meg. Amelyikben van aki tud segíteni/tanít, azt válaszd amúgy...

2022. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%

Java:

public class HelloVilag {

public static void main(String[] args) {

System.out.println("Helló Világ!");

}

}


----------------------


begin

Write('Hello Világ!');

end.

2022. márc. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

kérdező ne hallgas a 1,5 pipásra csak trollkodik és vitázik nagyon goromba stílusban

amugy szerintem erdemes lehet c# ban fel keszulnod

2022. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 1,5-es. Én biztonságkritikus környezetben vagyok fejlesztőmérnök. Ezen felül már 2 embert felkészítettem érettségire, amin sikeresen teljesítettek. Kétlem, hogy hülyeség lenne, amit írnék, és a munkám alapján azt is kétlem, hogy nincs tudásom, csak marhaság elképzelés...

A világon több száz járműven fut az a szoftver amit én írtam...

A válaszadási hasznossági százalékom is azt mutatja, hogy engem hasznosabbnak ítélnek, téged meg abszolúte nem.

Szóval ha a kérdező nekem hinne, tartom magam a tegnap 22.49-es válaszomhoz, hogy java vagy C# a legkönnyebb.

2022. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként, bizonyíthatsz, ha nagyon akarsz.

Kiválasztunk egy-két random érettségi feladatot, te megírod Javaban én pascalban és a sorok száma majd eldonti a kérdést.


Ehhez kérlek készíts elő 100 000 ft-ot és én is így fogok tenni.

Egy ügyvédnél helyezd a pénzt letétbe és küldd meg nekem privátban az ügyvédd telszámát.

Nyerhetsz így, bő másfél órai befektetéssel százezer forintot.

A dicsőség mellé.

2022. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Mert szerinted attól könnyebb a program, hogy kevesebb sor?

Szomorú hírem van, a Java nem soronként, hanem kiértékelési pontokként halad, egyetlen sorba is bele tudok írni 80ezer karakternyi kódot... :D

2022. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!