Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE IK pti-t otthagyni 2 év...

ELTE IK pti-t otthagyni 2 év után? Webprogramozóként, mennyivel keresnék kevesebbet diploma nélkül?

Figyelt kérdés

4 félév alatt rájöttem, hogy nagyon nem élvezem az egyetemet. Van pár indokolatlanul nehéz, felesleges tárgy ami már teljesen lehozott az életről. Persze megértem, hogy ez egyetem tanulni kell keményen, de ezekre a tárgyakra semmi szükségem mégis kötelezőek. A másik dolog meg, hogy a webprogramozáson kívül nem élvezek más progos tárgyat, c, c++, java, stb, ezeken csak szenvedve megyek át. A webprog viszont szerencsére jól megy és élvezem is, de összesen 4 ilyen tárgy van és egymásra épülnek, így még csak a 2.-at(javasrcipt, php, react) fejezem be. És így a maradék 2 tárgy miatt még 2 félévet maradnom kellene, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri a szenvedést, meg hogy lelkileg teljesen szétessek.

Esetleg ennyi webprogos tudás elég lenne, hogy eltudjak kezdeni dolgozni?, és ott jobban belejönnék a dolgokba, meg otthon fejleszteném magam. Vagy van olyan képzés ami csak erre megy rá?



2022. máj. 23. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha 4 féléved megvan, akkor már összesen csak 2 van vissza (tudtommal 6 féléves az a szak). Szerintem összeszorított foggal csináld végig. Nem akarlak elkeseríteni, de önmagában szerintem pár webprogramozós tárgyból nem fogsz megélni, meg elindulni is sokkal nehezebb diploma (vagy legalább valamilyen tényleg befejezett végzettség) nélkül.

Hidd el, később bánni fogod, hogy félbehagytál egy majdnem végigvitt diplomát.

2022. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
91%
És akkor az 1-es válaszoló azt sajnos nem is említette, hogy ha ösztöndíjas formában tanulsz vissza is kell fizetned a tanult féléveid számát. Szóval bármennyire is nem szereted én 4 félév után már biztosan nem hagynám ott.
2022. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 vmg ***** válasza:
93%
Én is azt tanácsolom mint a 1-es és a 2-es.
2022. máj. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Semennyivel sem keresnél kevesebbet. A normális cégek tudják, hogy a diploma és a hasznos tudás között Magyarországon semmilyen összefüggés nincs, ezért nem is várják el a diplomát. Azt nézik, hogy mit tudsz, a tudást meg úgyis magadtól kell összeszedned.
2022. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Most az hagyjuk, hogy a hasznos tudás és a diploma között biztosan van korreláció, de itt nem is az a probléma, hogy nincs diplomája. Számomra az lenne a riasztó, hogy annyira lusta vagy lassú felfogású, hogy nem tud elvégezni egy egyetemet. Pedig aztán itthon nagyon kevés az olyan szak, amit különösképpen kihívás lenne elvégezni az átlagnál picit nagyobb intelligenciával és tekintve hogy felvették egyetemre, valószínűleg az átlagnál okosabb, az ELTE PTI meg nem olyan szak, ami akkora vérpisálás lenne.
2022. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Értékes diploma és már lehet látni az alagutat a végén.


Szerintem csináld végig, még jól fog jönni az életben.


Nem feltétlenül kell diploma a progrmaozás világában, de nem árt ha van és soha helyzetben előny is.


Meg még egy foodpandás futárral beszélgettem 1-2 percet, aki hasonló helyetben van mint te, csak ő ott is hagyta az egyetemet. Egyetem után elkezdett futárkodni, majd nem tudott elhelyezkedni programozóként és futár is maradt, mert valamiből meg kell élni.


Ez tudom egy picit sarkallatos ellenpélda és remélhetőleg veled nem ez történne, de fontos hogy tudd, nem igazak a mesék. A munkáltatók nem állnak sorba a kezdő, végzettség nélküli programozókért.


Ha nem is fejezed be az egyetemet, legalább amíg ott tanulsz végezd el a gyakorlatot, szerezz tapasztalatot és úgy hagyd ott.

2022. máj. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsi :D a fényt lehet látni az alagút végén, nem az alagutat.
2022. máj. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
25%
Ha szenvedés és lelki szétesést okoz neked az egyetem, akkor hagyd ott. Egy régi barátomat is az egyetem tette tönkre. Eltorzult a személyisége és az értékrendje, sőt még a jellemét is elvesztette.
2022. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!