Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire elvárt az egyetemi...

Mennyire elvárt az egyetemi diploma a programozók körében?

Figyelt kérdés

Láttam a Profession állaskeresőn, hogy a programozó állások nagy részénél a követelményeknél nem írta az egyetemet.

Volna esély self-taught-ként érvényesülni a munkaerőpiacon?



2022. ápr. 18. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg milyen cegnel akarsz dolgozni, milyen munkakorben.
2022. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vortrex ***** válasza:
100%
Sok cég alkalmaz képzetlenebb munkaerőt, mondván hogy kevesebbet kell nekik fizetnie, de egy nagyobb-komolyabb cégnél már elvárás valami felsőfokú végzettség. Ettől függetlenül valami papírt kéne szerezni hozzá, legalább egy infós érettségit, mert azt beírni az önéletrajzba, hogy értesz hozzá, az talán nem annyira meggyőző, hogy felkeltsd az érdeklődésüket.
2022. ápr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van esély, de ne a legnagyobb cégeknél várd el, hogy felvesznek elsőre. Először (ez csak az én véleményem), kissebb cégeknél próbálkoznák, majd felfelé lépkedni a ranglétrán. Hamarabb felvesznek nagy céghez, ha már van referenciád.
2022. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem teljesen ilyen fekete-fehér, leírom az én esetem, papír nélkül:


Önképzés része gimnázium 10. évfolyam körül kezdődött.

Kezdetben kisebb fizetéssel beértem KKV-nál, kb azok voltak a tanuló éveim. Már 6 éve vagyok szakmában (backend - LAMP stack/Python/Java, SQL).


Multinál alkalmazotti státuszban, br 1.3m + max cafeteria + 13. havi + privát klinika. - Külföldre dolgozni vállalkozóként jövedelmezőbb lehetne, de ez nyugisabb számomra.


----


Gimnáziumból barátom aki mérnökinfóra járt és végigbukdácsolta, nem tudott elhelyezkedni a szakmában (2-3 helyről kitették próbaidő alatt, feladta). Leginkább affinitás kérdése, hogy kiből lesz jó fejlesztő.

2022. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Egyáltalán nem.
2022. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

4-es: jól értem, hogy gimi után rögtön dolgozni kezdtél fejlesztőként? Azért az nagyon nem tipikus, én ilyenről még nem is hallottam. :)

Mérnökinfó után elhelyezkedni nem tudót én is ismerek legalább hármat, de azért mondjuk meg őszintén ez elég ritka.


Én személy szerint azt látom, hogy főleg multiknál az az elvárás, hogy legyen benned tanulási hajlandóság, és legyen valamekkora alapod. Egy kis cég keretébe nem fér bele, hogy betanítsanak téged.

2022. ápr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A google-nél például minden álláshirdetésben amit néztem, az volt benne, hogy valamilyen degree, vagy vele egyenlő szakmai tapasztalat. Tudom a google nem a legjobb példa, de ha eljutsz az interjúig, és látják, hogy érted amit csinálsz, akkor nem hiszem hogy elküldenek, ha nincs meg a papírod.
2022. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisvarosban lakom, ahol kb 10 helyi allas van meghirdetve mindig.

Tobbseg nem ker vegzettseget, max 2 ev tapasztalatot.

2022. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van pár év releváns tapasztalatod akkor lehet érvényesülni nélküle is. Igazából elkezdeni nehéz végzettség nélkül. Mert persze sokan mondják hogy a diploma nem sokat ér magában (amiben van igazság) de egy "most végeztem mérnökinfón pályakezdő vagyok" próbálkozással szerintem még mindig jobb eséllyel indulsz, mint ha azzal kezded hogy "se papírom se referenciám de higgye el főnök tudok programozni".
2022. ápr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!