Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő- és tesztelő...

Szoftverfejlesztő- és tesztelő képzéshez milyen számítógépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szoftverfejlesztő- és tesztelő képzést kezdek szeptemberben, de fogalmam sincs, milyen számítógépet érdemes vásárolni ilyen célra?

2022. jún. 28. 01:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%
#4 Elhiszem, hogy elfut 4 GB-on a Win10, de nagyságrendekkel használhatóbb 16-on.
2022. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy Pentium III-as laptop. Mondjuk compaq, kiváló állapotban, akár már három rugóért a tiéd lehet.


Miért haboznál?

2022. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a rengeteg hasznos választ, fantasztikusak vagytok!


[link]


Macbook Airt is megérné venni e célra?

2022. jún. 28. 21:40
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
MacBookot kerüld, mint mókus az erdőtüzet!!!
2022. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Alex Fly ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy a használt szoftverek elfussanak rajta.

Először is a fejlesztői környezet a tanított programnyelvtől függően (nálunk ez a C# miatt a Visual Studio volt). Aztán a webfejlesztéshez a megfelelő editor (régebben a SharePoint volt, de már egy ideje a VS Code); a hálózati ismeretekhez a Packet Tracer, SQL-hez a XAMPP - és persze a beadandó dolgozatokhoz valamilyen Office-csomag...

Amelyen ezek elfutnak, az megfelel (akár a MacBook is jó lehetne, de alapvetően Windowsos környezetben fogtok dolgozni, így elég sok gondod lehet vele)...

2022. jún. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alex Fly ***** válasza:
100%

Kiegészítés: hogy konkrétat is mondjak, amit mindig vittem magammal, az egy HP EliteBook 2530p (C2D/4GB RAM/256GB SSD).

Nem mondom, hogy villámgyors, de stabilan ésegbízhatóan teszi a dolgát.

2022. jún. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Apple-t ne vegyél, iszonyatosan túl van árazva. PC-ből lehet, hogy jobb gépet kapsz feleannyiért.
2022. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Magára a képzésre szerintem nem kell semmi komolyat venned, elég egy átlagos laptop/számítógép, vagy kicsit feletti, ha szeretnéd, hogy időtálló legyen. Anno egy 2 magos athlon-al toltam Visual Studio alatt, igaz nem volt valami kellemes, de meglehetett benne csinálni, amit akartam.


A teljesítményre akkor van óriási szükség, ha napi állásba csinálod és sokat buildelsz. Ott a laptopok labádba se rúgnak a desktop CPU-k mellett, itt csak a pénzed vagy a cég pénze szab határt.. Soha nem elég a teljesítmény :D

2022. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!