Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python nyelv nem fog eltűnni...

Python nyelv nem fog eltűnni mostanában? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 14. 19:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%

Oké, megértelek. Én sem szeretem a JS-t, nem is foglalkozok vele. De azt be kell látni, hogy PC-n/weben/mobilon/szerveren is népszerű.

Én egyébként Darttal+Fluterrel készítek appokat, szvsz a Dart nagy jól sikerült nyelv a 2.0 óta. Szerintem a jövőben a Fuchsia miatt nagy szerepet fog kapni.

2022. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

Hogy megéri, az a céltól függ, webfejlesztésre biztos nem azt tanulnék. Eltűnni mostanában nem fog, illetve azok a nyelvek sem fognak egykönnyen, amik slágernak számítanak mostanában. Egyszerűen azért, mert senki sem fog újraírni komplett rendszereket más nyelven csak azért, mert az frissebb, trendibb és szükség van szakemberekre, akik ezeket a rendszereket is karbantartják, fejlesztik. Jó példa erre a php. Sokak szerint halott nyelv, mégsem lehet tőle szabadulni, mert egy időben mindenki phpban fejlesztett webre és ezek a termékek jelenleg is használatban vannak, karbantartást, bővítést igényelnek.


Szóval no fos, a ML/AI nyelve jelenleg a python, az pedig eleve egy felszállóágban lévő terület. Ráadásul senki sem saját maga ellensége, hogy fostalicska szintaxissal szivassa magát, ha egyszerűen van egy olyan barátságos eszköze, mint a python. Előbb mész nyugdíjba, minthogy kikopjon.

2022. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Más kérdés, hogy azokon a területeken, ahol a legnagyobb potenciál van a pythonban, rohadtul nem lehet boldogulni mezei programozóként.
2022. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igen, köszi.


Mit értesz mezei programozó alatt a 13-as hozzászólásban?

2022. aug. 15. 06:39
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy tanuld azt, amelyik tetszik. Első körben úgyis az a lényeg, hogy PROGRAMOZNI megtanulj. Az, hogy milyen nyelven teszed, az majd csak a későbbiekben lesz lényeges. Ha pedig rendesen megtanultál programozni (mindegy, milyen nyelven), egy újabb nyelv elsajátítása már nem lesz olyan vészes meló. Sőt, minél több nyelvet ismer az ember, egy újnak az elsajátítása annál könnyebb lesz. Én anno BASICkel, meg utána Pascallal kezdtem, főiskolán tanultunk C-t, C++-t, és Visual Basicet. Gondoltam, megnézem a PHP-t... hát... fél délután alatt eljutottam arra a szintre, hogy egy alap dinamikus weboldalt össze tudtam dobni. Nyilván nem ismertem minden apró-cseprő jellemzőjét, de nem kellettek hozzá, hetek-hónapok, mint mondjuk C-nél. Később úgy hozta a sors, hogy egy hetem volt C#-ot elsajátítani. (Ismerős gyerekét kellett emelt érettségire felkészíteni.) Az alatt az egy hét alatt kényelmesen megtanultam azon a szinten, ami kellett. Hasonlókat éltem át tavaly a Pythonnal. Nem mondom, hogy tetszene a nyelv, de pár nap alatt kitapasztaltam annyira, hogy egy emelt érettségi felkészítést be tudjak vállalni.
2022. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
A C-t 10 évig kell tanulni, hogy a végére érj, egyetemi tanárom ezt mondta. :)
2022. aug. 15. 16:14
 17/30 A kérdező kommentje:
Vagyis a C++ - al együtt.
2022. aug. 15. 16:15
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a c++ is egy mocsokjó nyelv. Rengeteg területen használják.


Sajnos azt a tudást, ami időálló és jól meg is fizetik, általában nehezebb is elsajátítani.

2022. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"A C-t 10 évig kell tanulni, hogy a végére érj, egyetemi tanárom ezt mondta. :)

Vagyis a C++ - al együtt."

Itt van egy hatalmas nagy logikai tévedés.

Ahhoz, hogy valamit használj, nem kell a "végére érni". Csak egy hülye példa: angolul sem csak akkor tudsz megszólalni, ha ismered a nyelv több tízezres szókincsét. Hasonló a helyzet a programozással is. Van egy tapasztalati elv, amire "20-80-as szabályként" szoktak hivatkozni. Úgy szól, hogy a teljes ismeretanyag 20%-a elég ahhoz, hogy a felmerülő problémák 80%-át megoldd. Nyilván ezek nem pontos számok, de az arány nagyjából helytálló.

A másik dolog, hogy nem kell mindent fejben tartani. Nem attól lesz valaki jó programozó. 2022-t írunk. Extrém ritka, hogy valaki ne jutna internet közelébe programozás közben. Ha valami addig még nem használt függvényre van szükséged, kb. fél perc, és már tudod is használni.

Aztán filozofálhatnánk arról is, hogy mit jelent azl, hogy a végére érj? Melyik C/C++ fordítóról beszélünk, melyik platformon, milyen bővítésekkel? Ugyanis a C/C++ egyik ereje pont abban rejlik, hogy rugalmasan alakítható a használt platformhoz. Ha pl. vesszük a Visual C++-t, a GCC-t, és az Arduino C++-át, jelentős eltéréseket fogsz a függvényekben tapasztalni. (És akkor a speciálisabb C/C++ fordítókat még nem is említettem.)

A 10 év meg az ő magánvéleménye. Meg kell különböztetni a szakmai tényeket a magánvéleménytől. Ez a kijelentés utóbbi volt. Egy szubjektív, hozzávetőleges tipp, ami vagy bejön, vagy nem. Remélem, nem kell ecsetelni, hogy egy tudásanyag elsajátítási ideje nagyon nagy mértékben függ az egyén hozzáállásától, és képességeitől.

Végül... nem is igazán maga a nyelv az, amit "meg kell tanulni" (persze, az elején igen, de a profibb szintek elérése már nem függvények magolásáról szól), hanem az adott nyelv belső logikáját, és azt, hogy ezt hogyan tudd minél hatékonyabban kihasználni.

2022. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Hát igen, egy kicsit mindenki másképp csinálja ezt is.
2022. aug. 16. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!