Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python nyelv nem fog eltűnni...

Python nyelv nem fog eltűnni mostanában? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 14. 19:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A C++ egy nagyon összetett, sokparadigmás nyelv. Sokan használják, de nagyon kevesen vannak, akik teljes feature setet ismerik. De nem is kell ismerni, teljesen jól el lehet lenni egy részhalmazzal is.
2022. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Az igazi az, ha minnél több nyelvet ismersz. Ne sajnáld az idődet, és kezdd el tanulni. Sok nyelv ismeretében könnyebb lesz váltani, vagy újat tanulni, ha eltűnne!

És ha elfogadsz egy tanácsot egy öreg programozótól, a gépi kód és az assembler megismerését ne hagyd ki! Lassú, nehézkes a megírása, sokra nem mész vele a szokásos programok írásánál. De ha a program futási sebessége fontos, akkor ez a nyerő. Nagyságrenddel gyorsabb, és kisebb helyigényű bármely nyelven írt programnál. Nem kell az egész programot gépi kódban írni, de gépi kódú betétek meghívásával a főprogramból sok mindent el lehet érni.

2022. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

22. “Az igazi az, ha minnél több nyelvet ismersz.”


Dehogy. Az igazi az, ha legalább egyet TUDSZ (nem “ismersz”), és azzal csináltál már projekteket.


2022 van, ma már nem divat azzal flesselni, hogy “ismerek 20 programnyelvet” (de nem tudom rendesen egyiket sem). Az átlag fejlesztő 2-3 nyelvet tud rendesen (és lehet, hogy dolgozott a múltban még ugyanennyivel, de az a tudása már megkopott régen).


Igaza van wheelsnek (9-es hsz), a JavaScript, TypeScript vagy Dart a te barátod. Olyan nyelvek, amikkel tudsz valami konkrétat csinálni, és fenntartja az érdeklődésedet. A TS és Dart egyébként elég jól megtervezett nyelvek.


A fenti vita tényleg azt mutatja, hogy le vagyunk maradva minden téren… külföldön már a Go vs Rust vita is régen lecsengett, ide még el sem ért… mi lesz itt, ha a noobok feldezik maguknak 20 év késéssel a Go-t… 😱

2022. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

#23


"mi lesz itt, ha a noobok feldezik maguknak 20 év késéssel a Go-t… 😱"


Nem fogják, mert az nem azokra a területekre (web, mobilfejlesztés, stb) lett kitalálva, amiket a noobok megcéloznak :)

2022. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24. A Go pont webfejlesztésre lett kitalálva. De valóban idő kell, amíg falura is elér a divat. :)
2022. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#24


A Go webre??? Max a backendre.

2022. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
26. Oda, oda. Nagy teljesítményű APIk mögé, ahol már a node.js is hátast dob. Meg gyakorlatlan junior fejlesztőknek (amúgy nekik találták ki eleve).
2022. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Meg gyakorlatlan junior fejlesztőknek (amúgy nekik találták ki eleve)."


Ezt az információt honnan vetted?

2022. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

28. Régebben rengeteg Rob Pike előadást hallgattam (a Go egyik szerzője) a nyelv dizájn filozófiájáról. A Google-nak két fő problémája volt (a C++ nyelvvel): rettenetesen lassú és körülményes compile time és nagyon bonyolult, nehézkes nyelv, amibe hónapokig tart egy embert betanítani. A Go ezekre a problémákra fókuszál. Iszonyat gyors a compiler (tényleg szinte interpreternek tűnik néha, olyan gyors) és a nyelv nagyon egyszerű, szigorú. Ahogyan Rob Pike szokta volt mondani: a helyett, hogy egy nagy és összetett nyelvet korlátoznánk, a Go inkább egy minimális feature set-et implementál, és nagyon-nagyon óvatosan adnak hozzá egy új feature-t. A genericsen éveken át vitatkoztak, szavaztak róla, próbálgatták, többször kukázták.. A lényeg, hogy a Go nagyon egyszerűen tanítható, és ami még fontosabb, a nyelv annyira szigorú, főleg az gofmt használatával, hogy gyakorlatilag mindenki uniform kódot ír benne, nem nagyon lehet egyéni stílusokkal variálgatni. És emiatt is nagyon gyorsan lehet egy juniort onboardolni, pár hét múlva már production kódot tudnak írni a kezdők is.


Ezek amúgy adott esetben nagyon jó tulajdonságai a nyelvnek, és a Go runtime egyébként tényleg valami fantasztikus, több tesztben is láttam, hogy terheléses teszteken jobban hasít, mint a Rust...


Más kérdés, hogy végül a Go egy nagyon limitált szegmensben tűnik maradni, és nem igazán lesz belőle tömegesen elterjedt nyelv.

2022. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#29


Igen, ez így van.

Csak furcsa volt, hogy azt emelted ki a Go-val kapcsolatban, hogy gyakorlatlan junior fejlesztőknek találták ki. Persze, ez is igaz rá, de nem csak emiatt lett egyszerűre tervezve a nyelv, hanem például azért is, mert ahogy írod, így a compiler is egyszerű és gyors tud lenni.

2022. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!