Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot ajánlanátok...

Milyen laptopot ajánlanátok kezdő programozásra?

Figyelt kérdés

Pénzügy és marketing szakos egyetemistaként szeptembertől fogok digital marketing és fintech felé szakosodni, így a programozás fókuszú órák miatt erre szeretnék egy jobban teljesítő gépet venni.


A mostani hétköznapi gépem egy HP envy x360 ryzen5- és jó tapasztalataim vannak a márkával szóval vagy HP vagy Dell gépek vonzanak. Például a - HP Pavilion Gaming 15-ec2900nc, Dell Vostro 3510...


Python lesz órákon tanítva, ha ez számít valamit.


ca 300 EFt-ért milyen gépet ajánlanátok? apple kilőve ármiatt is, meg nem vagyok nagy IOS fan.


(totál új vagyok a témában úgyhogy egyszerűsített segítséget kérnék :D )


Köszike :)



2022. aug. 15. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Python programozáshoz gyakorlatilag bármilyen laptop megfelel annyira lightweight a nyelv, hacsak nem mesterséges intelligenciát fogsz programozni / tanítani rajta, amit erősen kétlek pénzügy és marketing szakon. Max az alap nyelvi elemeket és hasznosabb algoritmusokat leoktatják esetleg valami adatfeldolgozást, amit gyakorlatilag Android telefonról is simán képes vagy leprogramozni és futtatni. Ha elsősorban a Python programozáson kívül nincs semmi extra elvárásod a laptoppal szemben (pl: gaming, renderelés stb...) akkor 120-150k forinttól felfelé gyakorlatilag bármilyen laptop megfelel a célra, lényeg hogy SSD legyen benne. Nyilván általában minél drágább annál jobb, de nem kell egy erődítményt venned csak a programozás miatt.
2022. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

"Python lesz órákon tanítva, ha ez számít valamit."


Jaj az nagyon számít!


Ahhoz csak a HP truvillion mixo r500-as a megfelelő gép.

2022. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a mostani géped is jó, de azok is, amiket linkeltél (ha mindenképp akarsz újat venni).


Én csak pár dolgot emelnék ki:

- 4 vagy akár 6 mag alá ne menj,

- legyen legalább 16 GB RAM a gépben (8 GB szerintem már viccnek is rossz manapság)

- meg persze legyen SSD a gépben, de ez már mind olyan


Sok gépben lehet bővíteni is a RAM-ot, úgy látom a HP envy x360-ban is.

Abban Ryzen 5 4500U vagy mi van pontosan? Ha az, akkor szerintem simán jó.


Én a te céljaidra most nem is vennék új gépet, annyival nem jobbak, hogy megérje kiadni 300 eFt-ot.


Ha van is fölös pénzed, akkor is inkább várj még pár hónapot és akkor vegyél gépet akkori új hardverrel.

2022. aug. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Komolyabb gép akkor kell, ha ebből élsz, van belőle bevételed és nagyon számít a sebesség, vagy csak te vagy türelmetlen. De amíg egyetemen vagy, szerintem a mostani gép is megteszi.
2022. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi géped bőven elegendő a feladatra és egyébként 300k-ért nem adnak jobbat úgysem
2022. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!