Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha megszereztem egy Üzemmérnök...

Ha megszereztem egy Üzemmérnök informatikus diplomát akkor már nevezhetem magam junior programozónak?

Figyelt kérdés
Nyilván úgy,hogy a szakdolgozat is programozás témakörben készült.
2022. aug. 31. 22:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

10:

Nem, azok technikusok voltak. Apám és anyám a 70-es években végeztek vegyész üzemmérnökként, ez volt a vegyészmérnök főiskolai szintje, majd utána csinálták meg az egyetemi kiegészítőt. A faipari mérnök szakon egészen a bolognai képzés bevezetéséig üzemmérnöknek nevezték a főiskolai diplomát adó alapszakot.

2022. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát, az én apám is üzemmérnökként volt nyilvántartva. Amúgy gépész-tecnikusi végzettsége volt és ehhez társult egy németországban elvégzett kiegészitő, aminek a témája nyomdaipari gépek ismerete volt. Egyfajta specializáció. Egyébként, Ő egy nagy állami nyomdában dolgozott, 27 éven keresztül.
2022. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezt találtam:


"A nem diplomás mérnökre az üzemmérnök kifejezés használatos, korábban ezt felsőfokú technikumot végzettnek hívták megkülönböztetve a technikustól, aki technikumot illetve korábban ipariskolát végzett."

2022. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

12:

Úgy lehetett üzemmérnökként nyilvántartva, mint akik mondjuk ma software engineer pozícióban dolgoznak, de nincs diplomájuk.


De az általam említett faipari mérnökökre itt van forrás:

[link]


2005-ben váltotta fel ezt a BSc-MSc, előtte volt üzemmérnök, ami főiskolai szint, és okleveles mérnök, ami az egyetemi szint. Ez nem beosztást, hanem végzettséget jelentett.

2022. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
3%

Hát itt a gond:


"Ezt egészítette ki az 1971-ben megindult üzemmérnökképzés, amely 6félév alatt főiskolai szintű végzettségetadott, és nagyon gyakorlatias módon,főleg középvezetői feladatok ellátásáraadott képesítést."


A föiskola nyolc szemeszter, azaz, négy év.

Ez valami főiskola light lehetett. Ami kb. azonos a technikummal.

2022. szept. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

15:

Szak függő volt, volt amelyik 3, volt amelyik 4 éves volt, és nem ettől függött, hogy melyik volt ligt és melyik nehéz, és amúgy a 3 évesek is főiskolai végzettséget adtak. A vegyészmérnök képzében is az üzemmérnök, tehát a főiskolai szint 3 éves volt, az egyetemi kiegészítő 2, és volt idő amikor csak ilyen volt, osztatlan nem volt még. Köze nem volt a képzésnek a technikumhoz. Apám technikum után ment oda.


Megjegyzem, a programozó matematikus képzés is 3+2 év volt a bolognai rendszer előtt is, és annak az alapszakja is főiskolai diplomát adott (nem üzemmérnökit, mert nem mérnöki szak, hanem a computer science magyar megfelelője), és az sem volt mondható light főiskolának.

2022. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%
Én is megszereztem a diplomát 50 éve, akkor nevezhetem magam junior programozónak?
2022. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 NTBS ***** válasza:
40%
Nyugodtan.
2022. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!