Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen technikákat alkalmaztok...

Milyen technikákat alkalmaztok, hogy bírjátok egész nap koncentrációval a kódolást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt full-tike munkahelyre, és pl ha olyan feladatot kaptok, ami egyáltalan nem érdekel.

Van valami bevált módszer, hogy ki lehessen bírni a 8 órát és mégis hatékony legyél?


2022. szept. 5. 01:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sokszor esek bele abba, hogy a feladataimat nem végzem el teljesen munkaidőben, hanem inkább utána estére pl, és ezen szeretnék valahogy változtatni.
2022. szept. 5. 01:07
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Pontos ütemterv szerint beosztani a munkát, bizonyos időnként szüneteket tartva.
2022. szept. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Franc se kódol 8 órát, eleve minden órában 20 perc szünet, mert az agy kb 40 percig tud figyelni egyvalamire. Ki mondta ez a 8 órás marhaságot neked?
2022. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Így-így ahogy az utolsó mondja, olyan hely, ahol 8 órát kódolnak, ritka, mint a fehér holló, eleve már a meetingek akadályozzák, de napközben rádír a kollégád, hogy elakadt valamiben és segíts, e-mailek záporoznak, VM-et kell bekonfigurálj, szoftvert kell frissíts, le kell csekkolni a tegnap éjszaka futott teszteket, behalt a pipeline egyik Runnere és rá kell nézz a gépre, a PO küld egy bugot, hogy nézd meg, hogy vajon az a csapathoz tartozik-e stb. stb. Ha 4 órát kódolok egy nap az már egy zavartalan napnak számít.
2022. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Sztem 8 órát végigkódolni minden nap lehetetlen, mert egy idő után nem fog fogni az agyad.

1-2 nap talán megy, akár többet is, ha be tudsz lépni a flow állapotba.


Szerintem fontos, hogy mozogj, tarts szünetet, menj el kávézni és úgy csináld a dolgodat.

2022. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 8 óra 30 perces ebész szünettel plusz időnkénti felállással könnyen hozható.


Általában könnyen indul és a fele körül van egy mély pont, ahol picit tényleg néha elmegy a kevem ha elakadok és a vége fele nagyon bele ledülök és alig tudok leállni.


Meg azt veszem észre, hogy nagyon hamar elmennek a munkanapok, mert lekötöm magam. Még nagyon nem volt, hogy az órát bámulva vártam, hogy mikor van vége a napnak, csak akkor amikor nem volt kódolás feladatom, csak doksi szerkesztés és hasonlók.

2022. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Volt, hogy két napon keresztül, éjjel-nappal dolgoztam.

Ez hatszor nyolc óra.


Lehet hörögni, lepontozni meg majomkodni.

2022. szept. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó hogy nem lehet programozni 2 napon át, hanem arról van szó hogy heti 5 nap 8 óra kinek-hogyan megy.


Persze nekem is voltak még egyetemen beadandóim ahol koffeinen éltem napokog, de utánna kb 2 napig aludtam. Ez nem fenttartható hosszú távon, arról nem beszélve hogy ez egyenes út a kiégéshez

2022. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8, ez szellemi munka. Ráadásul, van egy olyan sejtésem, hogy az itt megfordulók zöme nem kifejeztetten hardcore programozó, tehát a feladatai sem kivánják meg azt, hogy a nap minden percében megerőltesse az agyát. Amikor meg webáruházak, light web szervizek firkálása adja ki a munka zömét, akkor végképp nem tudom, hogy mégis, mi a gond? Én ha felállok a székből, az jobbára fiziológiai okokra vezethető vissza (torna), vagy arra, hogy pisilnem kell, netán, hogy kávét főzök magamnak.


Amúgy megfordultam olyan helyen, visitorként, ahol tényleg a billentyűzet püfölése zajlott a nap nyolc órájában, minimális pihenőkkel.

2022. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert szellemi munkába nem lehet elfáradni?


Ez a te tepasztalatod, de a legtöbb ember nem robot, aki 8 órán keresztül képes koncentrálni a kódjára, esetleg megtalálni a bugot ami elcseszi a programodat és valamiért nem fut hibára a kód.

2022. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!