Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire kell jónak lenni a...

Mennyire kell jónak lenni a szakmában, hogy ennyi tapasztalattal nettó 1 millió körüli fizetést adjanak?

Figyelt kérdés

A nettó 1 millió az lehet 950 ezer is :D Béren kívüli juttatásokkal együtt, tehát cafeteria + prémium + egyéb rendszeres juttatások éves összértéke nettóban / 12.

Mennyire kell jónak lenni a szakmában, hogy 4 év tapasztalattal ilyen fizetést kapjon valaki? És ezt nem úgy értem, hogy külföldi helyre bedolgozik, hanem forintban kapott fizetés, bevallva.


(Ha áthelyeznék közben a kérdést, akkor programozó/szoftverfejlesztő munkakör).


2022. szept. 21. 15:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz eldönteni, hogy trollkodik ez az ember, vagy valami köszférás rendszergazda és ilyen szinten nincs képben a piaccal :)
2022. szept. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A kérdés nem rólam szól. Egy családtagom keres ennyi tapasztalattal ezen összeg körül, szóval egy példát már tudok, hogy lehet nettó 1m-et keresni.
2022. szept. 22. 23:10
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem lehet, csaladtagod biztos kulfoldon dolgozik, csak titkolja. Itthon 800 netto a max. En ezt tapasztalom es nagy multinal dolgozok, az Aldi weboldalan. Google es Nvidia is 800 nettot ad a senior fejlesztoinek. Az allashirdetesekben meg hazudik mindenki, el kell osztani kettovel vagy harommal a bersavokat.
2022. szept. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%
Akkor te beleszámoltad a béren kívüli juttatásokat is vagy a családtagod parlamenti képviselő. Máshogyan nem keres 1 milliót ezt biztosra tudom.
2022. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

Az utóbbi pár évben rendesen megugrottak a fizetések, sok cég ad már 1 millió nettót senior fejlesztőnek.

A 14-es válaszaiból ítélve valami idősebb ember lehet, valószínűleg nem tart lépést a bérekkel és/vagy nem tud bekerülni normálisan fizető cégekhez. Vagy valóban csak trollkodik.

2022. szept. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#14: beleszámoltam, írtam is
2022. szept. 23. 07:58
 17/22 anonim válasza:
20%

A nettó 1 millió, az bruttó 1,5 millió, ahogy írták. Vegyük pl a vacuumlabs céget, ahol a seniorok kezdő bére 4400 euró, ami nagyjából 1.800.000 bruttó. És szerintem ez a cég kivételesen jól fizet. Ez a fizetés pedig csak a szar forint miatt ennyi, ez fél-1 éve még csak 1.5 bruttó lett volna. Márpedig annál a cégnél, ahol a senior után egyből a team lead jön, ott 4 év tapasztalattal max belépő szintű senior leszel, szóval többre nem nagyon lehet számítani.


Szóval tapasztalathoz képest, szerintem ez bőven átlag feletti fizetés, amihez toppon kell lenni a szakmában. Ha egy 10 éves tapasztalattal rendelkező fejlesztő keresne ennyit, arra én is azt mondanám, hogy átlag.

2022. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
29%

#14 semmi értelme csak alapbérrel számolni, mikor gyakorlatilag az összes jól fizető cégnél a kompenzáció szerves része pl. az RSU, ami staff+ szinten akár az alapbér többszöröse is lehet. Ezért szokás TC-ről (total compensation) beszélni, nem alapbérről.

Nekem is bruttó ~1 400 000 Ft az alapbérem, csak jön még mellé bruttó ~700K RSU is (meg persze cafeteria, bónusz, egészségbiztositás, home office támogatás stb., csak ezeket nem szokás beleszámolni).

Nettó 1 millió meg valóban nem egy nagy összeg már alapbérben sem, sok cég ad másfél millió bruttó felett. Ha te nem tudsz 800 nettónál többet keresni seniorként, akkor csak balfasz vagy.

2022. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

A kérdéses illetőnél ez úgy jön ki, hogy van havi 20-25 ezer értékben cafeteriája, és a prémiumot ha leosztja, akkor az havi 70 ezer forint. Szóval az alapbére nagyjából 900 ezer.


A kérdést az ihlette, hogy ez másoknak álombér kategória, és arra vagyok kíváncsi, hogy minden fejlesztő ennyit keres, vagy ez csak a kiváltságosoknak adatik meg? Nem mintha átképezném magam, csak kíváncsiság:)

2022. szept. 23. 09:27
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

17-es sokan adnak 1.8 fölött, egész kis cégek is, mint WorldQuant vagy NDVR, nincs benne semmi kivételes. Említették pár válasszal ezelőtt Google-t és Nvidia-t, na ők kivételesen jól fizetnek és hozzájuk és valóban toppon kell lenni a szakmában.

Vacuumlabs-nál még én is dolgoztam.

2022. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!