Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen webes alkalmazást...

Milyen webes alkalmazást készítsek gyakorlásképpen ami már haladóbb kategória és tartogat kihívásokat is?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve tanulok programozni otthon, 1 éve pedig elkezdtem egy technikusi szoftverfejlesztő képzést is, illetve fél éve sikerült elhelyezkednem gyakornokként a szakmában. Kicsit kezd a motivációm csökkenni, nincs kihívás már se a suliban se a munkahelyemen. Szeretnék elkezdeni egy otthoni projektet emiatt, amin valóban kell gondolkodni és aminek a készítése közben tanulok is valami újat. 2 témakör mozgatja a fantázián mostanában: a mesterséges intelligencia, illetve valamilyen matematikai probléma megoldása, vagy esetleg valami valód idejű adatokat kezelő applikáció, mondjuk ami valód időben mutatja a repülők mozgását a világban.


Szerintetek milyen projektet kezdjek el, nektek milyen ötleteitek vannak?


2022. okt. 1. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy raspberry PI-t tegyél rá egy hőmérséklet érzékelőt, és gyűjtsd a szoba hőmérsékletét. És ezt jelenítse meg grafikonon a Raspberryn futó webszerveren. Az adatok menjenek adatbázisba. És úgy csináld meg, hogy az utolsó 24 óra percenként, az előtte levő egy hét negyedórás átlag, és ami egy hétnél régebbi az órás átlagban.
2022. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Wow, köszi a kreatív ötletet. Ebben valóban van kihívás és nem fog a programozás nagyon sok időt elvenni, inkabb a gondolkodáson lesz a hangsúly. Köszönöm! :)
2022. okt. 1. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem én is hasonló cipőben járok. Én arra jutottam, hogy igazából mindent a végteleségig lehet bonyolítani és szépíteni.


Én sem tudom még a pontos projekt ötletet, de szintén egyetem és munka mellett akarok csinálni egy full stack projectet Spring + Angularral.


A backenden mindenképpen microservice-eket akarok használni, aminek a megtervezése és implementálása nekem még nem triviális, úgy hogy tényleg jó legyen.


Valami saját autentikációs service készítése, amiből önmagában nem egy nagy "was ist das" már csináltam párat, de azt is meg lehet csinálni szépen és összedobva.


A cloud technológiákra is ránéznék.


A frontenden kicsit bele néznék a Progressive web appok világába. Pl.: Web push notification küldése meg hasonlók.


A kinézetet meg kb bármeddig lehet cicomázni és nem egészen triviális dolgokat létrehozni.


A kihívást inkább a jó szoftvertervezésben, clean codeban látom, meg 1-2 kevesebbet használt advanced témában nem hogy 1-1 pici dologot hogy kell implementálni.


Szerintem te is ilyen nagy komplexitású protektekre nézz. Pl.: Webshop készítés (ami rohadt unalmas, meg 10000000x megcsinált téma, így ne pont ezt :D )

2022. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem is az érdekel, hogy két régebbi tapasztalatot hogyan valósítsak meg immár integráltan egy egységes egészként.


* Webprogramozással 2011 óta foglalkozom (PHP, MysQL, később a JavaScripttel is megtanultam afféle single-page webalkalmazást készíteni).


* A másik ettől külön érdeklődésként megindult szakterület meg az volt, hogy funkcionális programnyelvekkel 2003 óta kezdtem foglakozni (Haskell), tetszett maga a szemlélet. (Ha ebbe a még korábbi LISP érdeklődésemet is beleszámítjuk, akkor 1996 óta).


A két terület közt ugyan voltak átfedések számomra (algebrai adattípusokat megtanultam öröklődéseel lemodellezni), de csak az elmúlt egy évben ismerkedtem meg azokkal az eszközökkel, elméletekkel, amikkel akár teljes webalkalmazás minden részletét is tisztán deklaratív kódokkal tudom megírni, illetve konkrét Haskell keretrendszereket, könytárakat ismertem meg (Scotty, Yesod webframework, Persistent/Esqueleto adatbázis, CodeWorld/Miso/PureScript frontend). A típusrendszer annak ellenére is kihívás, hogy régóta foglakozom vele, de ezen enyhítettek egyes rokonnyelvek, rokon területek, ahonnan a szemléletet meg lehetett tanulni (Racket makrói, Agda logikai szemlélete). Még hosszú út áll előttem, de lassanként végre már vannak felmutatható eredmények.

2022. okt. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!