Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül az ember lehet...

Diploma nélkül az ember lehet jó programozó?

Figyelt kérdés
Állás interjún inkább a tudás a lényeg vagy mindenképp kell papír is?
2022. okt. 14. 20:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk egyetemen se tanulsz meg standardizált módon szoftvert fejleszteni, se csapatban dolgozni.


Inkább azt mondanám, hogy az elméleti / matematikai alapokat a leghatékonyabban még mindig az egyetem tanítja (például algoritmusokat és adatstruktúrákat), bár az is igaz, hogy az egyetemisták is a youtube-on képzik magukat a sz@r egyetemi előadások után a vizsgákra. 🤣

2022. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
36%

"Mondjuk egyetemen se tanulsz meg standardizált módon szoftvert fejleszteni, "


Akkor ez micsoda(?):


[link]

2022. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
83%
22. Ja hogy te ezt hívod standardizált szoftverfejlesztésnek? Ez csak egy style guide. Bárki elolvassa 15 perc alatt és kezdheti alkalmazni (vagy az IDE megcsinálja helyette a nagy részét). Ehhez nem kell egyetemre járni, bármilyen munkahelyen elmondják ezeket az első héten, illetve ha új nyelven kezdesz el dolgozni, akkor ezek nagy részét tanulhatod újra (pl a Python nem Java, máshogy kódolunk benne).
2022. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
33%

21/23: Nem jártál egyetemre soha.

Akkor minek firkálsz olyasmiről, hogy mi van, vagy mi nincs az egyetemeken?

2022. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
80%

24. Én nem jártam egyetemre? :)


MA MA BSc MSc MSc* MBA PhD vagyok (a csillagozott MSc in progress), senior data scientist és 20 éve egyetemi oktató.


És nem azzal érvelek, hogy az egyetem ne lenne jó, csak azzal, hogy pont az egyetemen nem tanulsz meg standardizált módon szoftvert fejleszteni, sem a csapatmunkát. De ha már dolgoztál komoly munkahelyen, akkor ez teljesen világos kell, hogy legyen.


Amit az egyetemen jó esetben tanulsz: matekot, statisztikát, algoritmusokat, design patterneket, elméleteket.

2022. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
14%
Hazudozz máshol.
2022. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
2022. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
80%

26. Peched van, igazat írtam. :)


Folytathatod a sort még gyenge egyetemi prezentációk belinkelgetésével, de ezzel nem fogod meggyőzni az egyetem ellenzőit.


Inkább ilyesmire gondolnék, ami miatt érdemes egyetemre járni: [link]

2022. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
16%

Nézd mahorka!


Tettél egy kijelentést, mi szerint az egyetemeken nem tanulja meg senki a szoftverfejlesztés sztenderdjeit.


Én ezt cáfoltam. A linkek bizonyítják, hogy amit állítottál, az nem igaz.

Az egyetem ellenzői meg hidegen hagynak. Minkenkinek jogában áll hülyének maradni. Nekik pláne.

2022. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
80%

22# Lol az picit durva, hogy BME Programozás alapjai 1 tantárgy oldallal próbálod alátámasztani, hogy megtanítanak clean kódot írni.


Ebből nekem inkább az esik le, hogy még BME első pár félévében vagy és nagyon másra nem tudsz hivatkozni, mert ez nagyon gyenge példa.


A BMEn, meg pont les--ják milyen kódot írsz, míg műküdik. Szakdogánál is. Maximum ha valami rettenetesen durván csúnya dolgot írsz, akkor lehet megemlíti a konzulensed, de végső ellenőrzésnél már azt sem.



Én is BME Mérnökinfót végig jártam és kötelező gyakorlaton, utána diákmunkán tanultam meg, hogy kell szép kódot írni. Nem, mert nem volt rá affinitásom vagy akaratom, csak egyetemen nem nagyon lehet találkozni ilyenekkel.

2022. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!