Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül az ember lehet...

Diploma nélkül az ember lehet jó programozó?

Figyelt kérdés
Állás interjún inkább a tudás a lényeg vagy mindenképp kell papír is?
2022. okt. 14. 20:22
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
14%

"Lol az picit durva, hogy BME Programozás alapjai 1 tantárgy oldallal próbálod alátámasztani, hogy megtanítanak clean kódot írni."


Tényleg, hogy lehetek ilyen megátalkodott?

Bocs, hogy nem kapartam elő az összes hivatkozást.

Mert ott van az ám, csak aki nem tud róla, az úgy jár, ahogy te. Hülyeségeket terjeszt.

2022. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

31#


Ne hülyeségek. Egyik barátomnak a Mobweb (ha BME jártál tudod melyik tantárgy) háziját összedobtam 2 nap alatt és minél gyorsabban végzeni, akartam.


Az adatbázisban primary key bármilyen sekvenciális generálás helyett, csak egy random számot irattam be 0 és 1.000 között, mert "jó lesz az, úgyis csak a program futása során max 3x ment el dolgokat"


100%-ot kapott az ismerősöm a házira.


Meg képzelheted, hogy tele volt nagyon csúnya dolgokkal, amire nem vagyok büksze, hogy 2 nap alatt megtudjam csinálni neki a teljesen egyedi egész féléves háziját.


Ennyire nem foglalkoznak semmilyne kódminőséggel és nem is tekintik hibának.

2022. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
16%
Én arról nem tudok nyilatkozni, hogy most mi megy számonkérés címén és mi nem, de azt tudom, hogy nálunk még szigorúan számonkérték. Az viszont tény, hogy az anyag része ma is, sőt, azt is olvastam, hogy felhívták a hallgatók figyelmét, hogy akármilyen ragyogó a megoldása, ha a kódolási konvencióknak nem felel meg, akkor nem kap jó jegyet rá.
2022. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
96%

33#


Várj ... ha jó értem.

-Öteleted sincs mit tanítanak most az egyetemen.

-Nem tudod a házikat, labor anyagokat milyen minőségben várják el.

-Nem tudod hogy pontozzák őket.


Csak annyi, hogy olvastad valahol, hogy ha nem szép a kód, nem fogadják el a megoldást, ami akár igaz is lehet 1 adott tantárgyra, de a Bsc-n kötelező tantárgyakra nem igaz. Tudok sok ellenpéldák mondani. Még szakdogánál sem fontos.


Ezek után, hogy tudod azt mondani, hogy kell az egyetem a szép kód íráshoz?


Sok dolgot tanítanak és szerintem is fontos része lehet egy BME VIK Mérnökinformatikus Bsc a karrierednek még programozóként is, de azt biztos, hogy nem kell ahhoz, hogy szép kódot írj.

2022. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
19%

"Várj ... ha jó értem."


Nem. Nem jól érted.

Azaz, csak kiforgatod a szavaimat.

Azt, hogy jelenleg a BME-n vagy másutt, mit hogyan súlyoznak, nyilván te sem tudod, csak az, aki most éppen oda jár és személyesen tapasztalja.

Ettől függetlenül, a leadott anyaggal tisztában vagyok - nem is tudom, honnan szoptad, hogy nem? - és az is nyilvánvaló, hogy legalább három hazai egyetem törzsanyagában szerepel, ergo, oktatják.

2022. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
80%

35# Küld akkor példákat.


Én szerintem tudom, mert nem rég végeztem, így egészen friss mit oktatnak.


Az, hogy prog1-ben van egy pici kitérő, hogy hogy kell C stílusban programozni, szerintem nem számít bizonyítéknak. Sokan azzal a tantárgyban találkoznak a programozással előszőr.


A későbbi tantárgyakban ilyenek nem jönnek elő.


Prog3-ban a bevezető előadásban van egy 10 perc, hogy javában milyen általános konvenciók vannak. Pl.: camelcase használata meg ilyenek, de ez sem kifejezetten a szép kód írásra tanít, hogy megemlítik miben más a Java nyelv a C/C++tól, amit azt megelőző félévekben tanítottak.


Ugyanez a 10 perce 4. félévben szoftvertechnikák órán is megjelenik, amikor a C#ról beszélnek.


Ezek semmik.


Konkrétan nincs olyan anyag, ami méllyen bele megy hogyan kell szép kódot írni, de ha tudsz ilyenről légyszíves küld át.

2022. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
80%

Ja, meg még annyi, hogy bármit amit eladnak, ilyen pici pár perces modókákban félévente egyszer, nem mélyen leadott anyag.


Konkrétan 1db Baeldung-os cikk (javánál maradva) vagy 1db indiai videós el tud mondani mindent és garantálom, hogy mélyebb tudást eredményez.

2022. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Adlak #36 #37. :) Hasonlóan mondtam volna, de igen. Jellemzően minden új vagy önbizalomtól kipukkanó emberre jellemző a Dunning-Kruger hatás...

Aztán jön a pofára esés, és rájönnek, hogy mennyi mindenről fogalmuk se volt. Aki beismeri önmagának, abból lesz a jó szaki.


Én mai napig azt mondom, hiába vagyok Senior, hogy vannak nálam jobb és okosabb emberek is és időnként a saját ismereteim is megkérdőjelezem, hogy tényleg jó-e így. Szívesen belemegyek egy szakmai vitába egy Junior/Medior-al is, mert benne van a pakliban, hogy ők észre vettek valamit, amit én nem.

2022. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
2022. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
80%

38#


Ez teljesen más téma. Nem mondtam, hogy bármiben is jobb lennék mint te vagy akárki, így irreleváns ez a megállapítás.


Jelenleg arról van szó, hogy milyen dolgokat ad az egyetem a kódminőségről, amit máshonnan nem lehet megszerezni. Ez egy elég objektívan eldönthető dolog.


Vagy tudsz linkelni releváns infókat vagy nem. Én meg tudtam rengeteg ellen pélát mondani, de tőled csak egy prog1-es semmit mondó linket láttunk.


A másik személyének a támadása meg tipikusan egy olyan jel, ami elárulja, hogy nincsenek megfelelő érveid.

2022. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!