Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül az ember lehet...

Diploma nélkül az ember lehet jó programozó?

Figyelt kérdés
Állás interjún inkább a tudás a lényeg vagy mindenképp kell papír is?
2022. okt. 14. 20:22
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
25%

Kezdjük ott, hogy mit értünk kódminőség alatt, mert ezt is ember válogatja. Hogy van formázva? SOLID módszertant mennyire követi? Patternekkel van telezsúfolva?


Hogy megmondjam őszintén, egyetem után és 6év tapasztalattal azt állítom, hogy nincs tökéletes kód minőség.


Mindig lehet rajta finomítani és alakítani, újra és újra.

Amire és azt mondom, hogy jó más fújt rá. Konkrétan volt ilyen interjúm is, amit azért dobtak vissza, mert nem 80 karakter oszlopban limitáltam a kódot... :D Hát, ott helyben kiugrottam a bőrőmből... :D

2022. okt. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
20%

A kódminőség még csak-csak megfogható, mérhető, de a kód "szépsége", hát az biztos, hogy nem. Ennél a pontnál kreténesedik el védhetetlenül ez az ember, amikor fújja a maga hülyeségeit.


A kódolási konvenciók ugyanis nem szépségről, hanem egységességről szólnak. Hogy ha egy fejlesztőnek hozzá kell nyúlnia a más által készített kódhoz, akkor legyenek közös alapok, egyezményes konvenciók, igazodási pontok.

Ilyenek a változó- és függvény-nevek jellemzői, a tabulálás, stb. összességében, a kódnak egyfajta standard-jellegű formázása, kialakítása.


A kódolási stílus is, amiről ő még szót ejt, egészen más, ide nem való fogalom. Az már az egyénekre jellemző, konvencionalitás feletti (free ride) dolog.

2022. okt. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!