Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 100-ból hányan vannak, akik...

100-ból hányan vannak, akik senior fejlesztők és nem ezen a területen szerezték a diplomájukat vagy egyáltalán nincs diplomájuk és maguktól képezték ki magukat senior szintre?

Figyelt kérdés
Szerinted 100/? mennyi az ilyen?
2022. okt. 18. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Attol fugg, honnan valogatjuk ossze a 100-at. Eleve a senior szint is teljesen mast jelenthet cegenkent.
2022. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerencsére ezt igen könnyű megmondani! Töltsd le a stack overflow developer survey adattábláját, szűrd le a szeniorokat és nézd meg, mi a végzettségük. :)
2022. okt. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 vmg ***** válasza:
63%
Ha az ismerőseimből indulok ki akkor olyan 10-15%, de ez csak az én esetemben igaz, és ahogy az 1-es is írta cégfüggő is lehet.
2022. okt. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Egy 2021-es jpeget találtam gyorsba. Kb 50-50%, de benne van a school, colleague, bootcamp is, másik 50% pedig books, online, friend, forumok, stb.


De ebből mondjuk nem derül ki, hogy hányan vannak akik egyáltalán nem ezt tanulták schoolban, stb.

2022. okt. 19. 07:49
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha a munkahelyemből indulok ki, (nemzetközi multi), akkor 40-50% körül. Rengeteg a volt tanár amúgy, érthető okoból.
2022. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És ők hogyan? Autodidakta teljesen? Vagy valami bootcamp? Nyilván gondolom pár online tanfolyam volt azért.
2022. okt. 19. 10:01
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Van minden variáció, amit én látok, hogy sokszor családtag barát stb. aktív programozó és ő mentorál, akinek ilyen nincs, az meg sokszor support vagy manuál teszter oldalon lép be az iparba és cégen belül váltanak később. De nyilván van bootcam, autodidakta ember is, kb minden, ami működik, így is vagy 100 ember hiányban vagyunk...
2022. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem kb 50-50 az arány a szakirányú diplomások és a nem diplomások/nem szakirányú diplomások között.


Nekem sem volt szakirányú diplomám,, mikor elkezdtem a pályán dolgozni, akkor mentem csak informatikai szakra, mikor már tudtam, hogy nekem való ez a terület és nem lenne pénzkidobás. Mid-senior szinten voltam, mikor megszereztem a szakirányú diplomát. Viszont az aktuális munkahelyemen 80% fölötti a szakirányú diplomások aránya, mert főleg kutatással foglalkozunk és eléggé elvárt.

2022. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

2-4 százalék, de a megoszlás olyan, hogy van ahol egy darab sincs. Nyilván elitebb helyeken, kutatóintézetekben, minisztériumokban, kormányhivatalokban, állami vállalatoknál, önkormányzaton belül nem talász ilyeneket, de a kis sufnicégeknél felülreprezentáltak, azaz, elérhetik a 30 %-ot is.


A szilícium völgyben (kalifornia) sok olyan van, aki magát képezte, de ezek többsége jobbára zseni, vagy aspergeres, erősen kocka/geek irányultságú.

2022. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Az idősebbek között felülreprezentált a nem szakirányú diplomások vagy akàr diplomátlanok aránya, mivel 20-25 éve még az angol tudás volt a legfontosabb skill, így pl egy angol szakos bölcsész eleve előnyben volt egy angolul nem tudó informatikussal szemben. Meg a diplomát el se várták.


Ma már alap a diploma, és mivel lassan telitődik a piac, így előny a numerikus diploma is. De persze attól függ, mire. A legtöbb kóder állásba bőven elég 2-3 udemy kurzus és egy pár hónap gyakorlat. Egy Java programozónak elég, ha a Javát ismeri kívülről-belülről (esetleg csinál egy Oracle certifikációt is), ismeri az OOP alapjait, esetleg design patterneket, unit testinget meg még pár alap dolgot, ami mind tanulható udemyről, youtuberől és könyvekből.


Ettől függetlenül egy BSc az nice to have.

2022. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!