Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 100-ból hányan vannak, akik...

100-ból hányan vannak, akik senior fejlesztők és nem ezen a területen szerezték a diplomájukat vagy egyáltalán nincs diplomájuk és maguktól képezték ki magukat senior szintre?

Figyelt kérdés
Szerinted 100/? mennyi az ilyen?
2022. okt. 18. 23:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

"Egy Java programozónak elég, ha a Javát ismeri kívülről-belülről"


Hát az azért nem elég, de a műszaki diplomások, az elkivánt tárgyi tudás (matek, fizika, műszaki orientáltság) birtokában vannak, őket kis befektetéssel fel lehet húzni egy elégséges, vagy egy "nekünk bőven jó" szintre.

2022. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Egypipás delfipapa válaszait nem kell figyelembe venni, igazából el sem kell olvasni őket. Elég csak elolvasás nélkül leszavazni és jelenteni a válaszait.

Cska egy kiégett, megkeseredett, alkesz rendszergazda a 70-es évekből.

2022. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

Jól leírták a lényeget, cég és területfüggő, sőt cégen belül is változhat az arány különböző IT területeket tekintve.


Én Data területen dolgozom egy K+F szegmensben tevékenykedő multinál, itt mindenki rendelkezik diplomával, azonban nem mindenki IT területről szerezte a diplomáját. Főleg matematikával kapcsolatos végzettséggel rendelkezők dolgoznak itt (alkalmazott matematikus / statisztikus / survey stat) vagy egyéb mérnöki területről szakmát váltott (mechatronikai mérnök) személyek. Arányokat tekintve kb. 70% aki IT diplomával rendelkezik, 30% aki matek - statisztika vagy mérnöki diplomát szerzett.


De például webes frontend területen előfordulhat hogy teljesen más az arány és egyéb diplomások is dolgoznak vagy nem is feltétlen rendelkeznek diplomával a dolgozók.

2022. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

11. Igen, ezen van a lényeg, hogy fel lehet húzni egy értelmes embert a szükséges technológiákra meg a munkában használt alapelvekre 1-2 év alatt.


Ami sokkal nehezebb dió, az a matek, statisztika stb. Én is data scientist vagyok, és nálunk az emberek döntő többsége közgazdaságtant vagy matekot/statisztikát tanult. Rendes informatikusból csak a data engineerjeink vannak, a data scientist pozíciókra a matematikusok, közgazdászok (NEM gazdálkodás és menedzsment szakosak, hanem a klasszikus economics = alk. közgazdaságtan szakosak, amire a legtöbbnek még van egy statisztika/ökonometria mesterszakja). De ez nagyon speciális terület, amit mi csinálunk.


Azt is tegyük hozzá, hogy a data scientistjeink a computer science-ben viszont alulképzettek, úgyhogy folyamatosan képeznek minket OOP tervezésre, design pattern-re, így mi is menet közben tanulunk meg igazán programozni.

2022. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

Mindenhol más a senior dev szint, egyik barátom 3 év után “senior” developer lett az egyik webfejlesztő cégnél. Ügyes a srác, de egy normális cégnél ez a tudás medior eleje lenne max. És még nincs meg a diplomája, csak kb fél év múlva


Ahol én dolgozok modelleken ott kb mindenki valamilyen mérnöki mesterdiplomával rendelkezik, szerintem nincs olyan illető akinek nincsen egy diplomája sem.

2022. okt. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
32%
Én elvégeztem a programozó matematikus szakot vagy 30 éve, de minimális programozást tanítottak akkoriban, csak a matekot tolták ezerrel. Autodidakta programozónak tartom magam.
2022. okt. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

Mikor nagy befektetési bank multinál dolgoztam, ott egy fejlesztő sem volt, akinek nem volt diplomája, olyan volt, akinek nem informatikai, hanem villamosmérnöki, de az nagyon rokon. A 7 fős csapatban egyébként én voltam az egyetlen csak BSc-vel. Később hirdettek átképzési programot diploma nélkülieknek vagy más diplomásoknak.


Mikor kis, 5-6 fős cégnél voltam, ott csak nekem meg a főnökömnek volt diplomám, a többiek jellemzően középkorúak voltak végzettség nélkül vagy számalkos papírral.


A mostani kb. 20 fős cégnél most mindenkinek van diplomája, de fordult már meg a cégnél codecoolt végzett srác, aki jobb munkalehetőség miatt lépett le, plusz van olyna frontendes, aki művészeti egyetemet végzett.

2022. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az túlzás, hogy magadat képzed ki. Heti 40 órában éveken át folyamatosan programozol és néha munkán kívül is foglalkozol vele, akkor az megteszi.


A munka kiképez, nem te önmagadat szerintem.

2022. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!