Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Dolgoznátok olyan helyen,...

Dolgoznátok olyan helyen, ahol nem a szoftver fejlesztés a fő produktum?

Figyelt kérdés

Persze, gondolom a válasz sokaknak igen, hiszen valószínűleg ilyen helyen dolgozik a legtöbb fejlesztő. Most elkezdtem jelentkezgetni 1-2 helyre, mert váltani szeretnék a mostani helyemről.


Nálunk csak szoftver fejlesztés van, így picit furcsának érzem olyan helyre menni, ahol van fejlesztés, de mondjuk csak egy pici része a cégnek és a cégnek. Olyan előítéletek vannak bennem, hogy ott lehet nem olyan jó a kód minősége stb...


Ti mit gondoltok róla?



2022. okt. 24. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Dolgoztam már olyan helyen is, ahol fő tevékenység a fejlesztés, de a magukat expertnek valló vezetők még mindig a goto szintjén tartanak és dolgoztam olyan helyen is, ahol nem a fejlesztés a fő tevékenység, de olyan szép volt a kód, hogy a szememnek abszolút nem volt fárasztó felkutatni a bugokat. Már ha voltak, mert szép kódban a hibákat is könnyebb kordában tartani. Szóval ez alapján nem tartom logikusnak az előítéletedet, ez akkor fog kiderülni, ha már ott leszel és átestél a betanuláson.
2022. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
A szoftverfejlesztés kb. 10%-át fedi le az informatikának. Sem a gyártóiparban, sem a szolgáltatóiparban nem fő irányzat a szoftverfejlesztés.
2022. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem biológiai területen van előképzettségem, de hivatalosan fejlesztő vagyok. A világ legboldogabb embere lennék, ha olyan cégnél dolgozhatnék, ahol az orvostudományi/gyógyszeripari tevékenység/gyártási folyamat támogatására fejleszthetnék szoftvert.
2022. okt. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nincsen semmi gond vele, a legtöbb érdekes állás pont ilyen szerintem, ahol más a főprofilja a cégnek.

Persze ez lehet gond is, pl ha webfejlesztő lennék, akkor nem akarnék belső weboldalakat fejleszteni.

2022. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

A rövid válasz, hogy igen.

A hosszabb az, hogy attól függ, hogy mi a cég profilja pontosan. A banki szektorról Magyarországon pl. elég sok rosszat hallani, ezért azt lehet, hogy simán passzolnám, kivéve, ha nagyon jó a fizu.

2022. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Én rendszergazda vagyok egy közintézményben. Nagyjából az időn 10-20%-a megy el programozással/fejlesztéssel, és teljesen szabad kezet kaptam ezen a téren, ha az közvetlenül, vagy közvetetten a számítógépes rendszer érdekében történik, vagy ha a munka hatákonyságát növeli. Nekem ez tetszik így. :-)
2022. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

#6

A probléma az, hogy sokszor akkor is szabad kezet kap valaki, ha nem ért hozzá, és akkor gányolni kezd.

Amikor pedig új ember kell, akkor neki meg kellene értenie azt, amit a másik sem valószínű, hogy ért.

2022. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!