Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan legyen az ember fronten...

Hogyan legyen az ember frontend fejlesztő ha mindenhol tapasztalatot várnak el?

Figyelt kérdés

2022. dec. 5. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Az egyetemen is szerzel már tapasztalatot, hobbiprojektekkel, meg vannak alja cégek is ahol közel bérminimumon, de dolgozhatsz és tapasztalat.
2022. dec. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Ugy, hogy szerzel tapasztalatot.
2022. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1# Mondjuk egyetemen még annyi más, hogy egy intézmény neve van mögötted, ami ad egy nagyon alacsony "legalább ezen a szinten van" jelzést és hallgatói jogviszonyod van, tehát diákmunkára tudsz menni, ami sokkal olcsóbb és flexibilisebb a munkáltatónak.


Tehát így nem olyan nagy kockázat felvenni valakit. Fizetni utána a diákbért, ami nem is szokott sok lenni 0 tapasztalattal. Aztán ha látod, hogy reménytelen, másnaptól nem kell jönni.


Ennél picit másabb, amikor egy teljesen kezdőt, 0 tapasztalattal, az utcáról fel veszem főállásban.

2022. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 a rendes munkaviszonyban van próbaidő, 3 hónap alatt kiderül, ha full reménytelen, na meg tesztet is kell általában írni ahol gyorsan kiderül, ha nem ért hozzá - van, hogy diplomások hasalnak el rajta. A tapasztalatot általában azért várják el, mert azonnal be akarnak vetni egy projekten, az nem fér bele, hogy hetekig tanulgatod a rendszert. Mert ugye a magyar cég csak akkor keres munkaerőt, ha épp szükséges, vagy nem gondolkodnak előre, vagy annyira elhúzzák a folyamatot, hogy közben kezdődik a projekt (és ez utóbbi esetben a valamire valók közben aláírnak máshoz).
2022. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez minden területen komoly probléma. A tapasztalatom az, hogy az első munkahely megszerzése, illetve az első 1-3 év a nehéz. Szomorú, hogy ezt kell mondani, de ilyenkor jó, ha van protekciód, illetve azt tudom mondani, hogy próbálkozni kell rendületlenül. Vannak olyan hiányszakmák - az informatikus is az -, ahol azért nem lehetetlen olyan helyet kifogni, ahol eltekintenek az álláshirdetésben felsorolt feltételek egy részétől.... csak legyen, aki dolgozzon nekik.

Aztán pár év, és ha jól végzed a munkádat, téged fognak üldözni az állásajánlatokkal.

Én rendszergazdaként voltam így. 3 évembe telt, mire az első munkahelyemre felvettek. Ott lehúztam másfél évet (egyébként kritikán aluli hely volt), a következő állásom már hónapokon belül meglett. Igaz, ott csak határozott időre vettek fel, egy tartósan kiesett munkatárs helyére. És milyen furcsa a sors, az ottani főnököm ajánlott be oda, ahol először próbálkoztam, és élből elutasítottak. Ott 5 évet húztam le, és szinte könyörögtek, hogy ne menjek el. (Nem igazán szerettem azt a helyet, elvárás volt a heti kb. 10-15 fizetetlen túlóra, meg a kisfőnök elég nehéz ember volt, utólag belegondolva hamarabb is eljöhettem volna...) Aztán most meg ott tartok, hogy engem találnak meg ajánlatokkal. Nem mondom, hogy napi szinten zaklatnának, de azért 1-2 havonta megkeresnek, hogy nem akarnék-e hozzájuk menni.

2022. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. dec. 5. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!