Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vidéken programozóként elhelye...

Vidéken programozóként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 éve diplomáztam le, mint térinformatikus (Msc), diplomamunkám 80%-ban front-end programozás volt (webes térképi app fejlesztés). Jelenleg állami szférában dolgozok vidéken. A fizetésem a többiekéhez képest nem rossz (br 450e), de kijelentették, hogy béremelést ne nagyon várjak. Junior front-end fejlesztőként azonosítanám magam;

eddigi nagyobb projektek: diplomamunka, natív HTML+JS, egy agrár weblap kliens oldala angularban, egy gyakorló webshop szintén angular, illetve jelenleg egy webes térképi app login/signup felülettel, angular+NodeJS+Postgres-ben (ezen kívűl githubon van 10-15 repom, de azok inkáb csak ilyen gyakorlós beadandó színtűek). Utóbbit, tekintve hogy a cégnél senki nem ért ehhez, így teljesen egyedül, videók/tutorialok alapján csináltam, de működik. A tervem az, hogy még 1-2 weblapot lefejlesztek, elmélyítendő Angular-tudásom (nem egy ismerős mondta, hogy igényt tartana valami egyszerűbbre), majd munkát keresek jövő május fele (addigra talán egy erős juniort már jó eséllyel pályázhatok). Viszont Pest annyira nem vonz. Bár egy 100ezres ipari városban lakok, nem sok fejlesztői pozit láttam mostanában, főleg nem juniort. Van esély egyeltalán ilyen tudással vidéken állást találni? Vagy marad a "Tanulj sokat, és legyél e.v."-megoldás? (illetve mellék-kérdés: bár a nodeJS-t azért választottam, mert idő hiányában nem tudtam volna beletanulni a php-ba a nulláról, de úgy látom, Pesten is az a legkeresettem a C#/Java mellett, mint szerveroldali nyelv. Érdemes abba is beleásni magam, vagy a NodeJS is piacképes?)



2022. dec. 5. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Keress nyugodtan Pesten is olyat, ami részben távmunka, például heti 1-2 nap bejárással, azt is fizetik, szóval rosszul nem jársz.
2022. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 igen, ilyeneket én is láttam. Ezzel annyi a bajom, hogy nem túlzottan preferálom a homeoffice-t (szeretek emberek közt lenni, főleg az 1 év bezártság után), illetve kismillió junior jelentkező van Pesten is, kötve hiszem, hogy olyat választanának, akinek még a bejárást is fizetni kell.
2022. dec. 5. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Távmunkában lehet dolgozni már bárhová, nagyon sok helyen ez már opció.

Vagy így csinálod, vagy megfontolod, hogy felköltözz a fővárosba, ahol nagyon sok lehetőség van IT-ben.


Mindkét verzió járható út, amelyik neked jobb, azt válaszd.

2022. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem fizetik, igaz az agglomerációból. Heti 1 nap bejárás, 4 nap ho. Én se szeretem, mert bár nincs kivel, de egyedül is szeretek kimozdulni, bár szerencsére az egyik partner plázánk mellett tesz le a busz, ahol VIP kedvezményeket kapok.
2022. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Igen, a heti 1 nap is jobb, mint a semmi. Bár gyanítom, te azért már jóval komolyabb szinten vagy. Szóval lehet, nekem is be kell érnem Pesttel, legalábbis majd az elején.
2022. dec. 5. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Vidékkel az a baj, hogy egy idő után érezhetően szétnyílik az olló a budapesti és vidéki fizetés között, mindig fognak indokot találni miért nem emelnek a béreden és szépen-lassan egy bpi telephelyű cégnél 2,5-3x többet keresnél ugyanazzal a tapasztalattal mint vidéken.


Ha nem akarsz home officeból dolgozni akkor is célszerűbb Bp-re költözni vagy bejárni heti pár alkalommal, mint vidéken maradni.

2022. dec. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is csak heti 1 napot járok be az irodába, pont most megyek be. :)
2022. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt láttam a HAYS SALARY GUIDE 2022-es grafikonján, hogy a junior bérek idén br. 550.000-700.000 Ft-ig mennek (extrém esetben 900.000 a max), nyilván Budapesten. Fogalmam sincs, én a "junior" melyik szintjére esek. de talán fél év múlva, egy erős alapszintű backend tudással már esélyes lehet Pesten br. 600.000 ft környékén találni valamit. Csak sajnos kb alig láttam olyan pozit, ahol VALÓBAN elég a front-end junior szinten, mindenhol elvárják a minimális backend tudást is :(
2022. dec. 6. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyetem alatt,Pécsről jártam fel Pestre fixen péntekenként, fizették az üzemanyagot + aznap 10ezer még(forint)
2022. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egy békés megyei faluból nyomom budapesti telephelyre, 2 éves tapasztalattal rendelkezem, br. 700-at keresek.

Én egy év után jöttem el vidékre. Van olyan munkáltató, aki juniorokat szívesebben lát az irodában, mert szerintük ott könnyebben integrálódnak a csapatba, de hosszasabb kereséssel biztos találnál olyat, aki gyakornokoknak/junioroknak is távmunkát ajánl.

2022. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!