Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven érdemes elkezde...

Milyen nyelven érdemes elkezdeni tanulni programozni?

Figyelt kérdés
Esetleg java?

2022. dec. 21. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Na, azt mondjuk pont nem javasolnám.

Egyébként szinte tök mindegy. Amelyik neked tetszik.

2022. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a kérdést nagyjából n - edszerre teszik fel itt, ahol n tart a végtelenhez. Nézd meg magad, s fusd át az eddigi válaszokat! Ennyi nagyjából elég is lesz, mivel igen kis valószínűségi amplitúdóval rendelhető ahhoz az állapothoz, melynek megvalósulása esetén valami újat fog írni itt bárki a már megtalálható válaszokhoz.
2022. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
*amplitúdó rendelhető
2022. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#1 a javát miért nem javaslod?
2022. dec. 21. 19:54
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Elsősorban attól függ, milyen platform a cél, mire szeretnél fejleszteni.
2022. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Angolul.
2022. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Java az egyik legelterjedtebb nagyvállalatoknál használt nyelv. Itthon a Java-soknak van a legmagasabb átlag fizetésük a salary guidok szerint. De nyilván a többi nyelv sincs úgy lemaradva.


Nincs baj a Java-val csak szokás fikázni. Manapság mundenki a Python-t hype-olja. Amúgy is tanulni pont, hogy mindegy, mert a logikát kell megérteni. A nyelv csak egy eszköz erre. Ha nyelvet akarsz váltani, sokkal egyszerübb. Persze az a jó, ha több különböző nyelveket ismersz.


Én is ismerek alsó hangon 12-t legalább, de aktívan 3-4et használok.

2022. dec. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

7-s vagyok. Hype jönnek-mennek. Most az alacsony szinten a C++ fő ellenfele a Rust lett. Most kapott is egy hype-ot az is cikkek révén, hogy új projektet C++ban ne kezdj el, mert a Rust jobb. Jó... de a jelenlegi C++s projektekkel mi lesz?


Vagy mondok jobbat. COBOL. Qva régi nyelv, de vannak olyan helyek, ahol lecserélhetetlen. COBOL programozó bezzek fehér holló, de pont ezért a munkáltató a gatyáját is feláldozza egy COBOL fejlesztőért.


Python dettó. Vannak helyek, ahol ezzel kezdik az oktatást. (Nekem egyetemen C volt, még se pusztultam bele.) Aztán lehet, hogy majd új nyelv lesz helyette, akkor meg mindenki arra fog buzdítani. Szóval szerintem mindegy mivel kezded, mert idővel ki fogsz lépni az első megtanult nyelv árnyékából.

2022. dec. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

"tanulni pont, hogy mindegy, mert a logikát kell megérteni."


Egyáltalán nem mindegy, mert, ha egy tisztán objektumorientált nyelvvel (mint például a Java) kezd, akkor nem csak a logikát kell megértenie (control statements and structures és programming theorems, stb), hanem az még az OOP is bejön neki pluszban, már nagyon korán.


Persze ez is lehet cél, de akkor az is azt jelenti, hogy nem mindegy.


Vagy, ha C - vel kezd, akkor meg a pointerek, a többszörös indirektségű pointerek, pointer dereference, stb lesz a szűk keresztmetszet.....és itt most mindegy, hogy én amúgy nagyon szeretem a C -t és egész jó is vagyok benne, mert attól még látom, mennyire nem megy a kezdők tekintélyes hányadának.


In summary...egyáltalán nem mindegy, melyikkel kezd, másfelől viszont, azt sem lehet kijelenteni, hogy van egy optimálisan kezdőknek ajánlható nyelv, mert egyén- és cél függő, hogy kinek mi a jó kezdés gyanánt.


De mindez és még egy rakat egyéb dolog le volt már írva itt számtalanszor, így ez alatt a kérdés alatt is csak újra futnánk ugyanazokat a köröket, szóval könyörgöm, kérdező.... pörgess már vissza és okulj az eddigi számos kérdésből itt, melyek tárgya megegyezett a tiéddel! Please...

2022. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem cél függő hogy milyen nyelvet szeretnél tanulni, egy pythont, egy javat és egy C++t is másra használsz.


Python nagyon jó nyelv adatmanipulálással kapcsolatos munkáknál, lásd Data Science, data engineering és olyan helyeken ahol sok adatot kell megjeleníteni interaktívan.

Előnye hogy könnyen tanulható, hátránya hogy egyetemi végzettség nélkül nehéz vele elhelyezkedni.


C++ nagyon jó olyan helyeken ahol fontos a sebesség, pl oprendszerek, játékok, tradeing algoritmusok, de a python maga is C elemeket használ a struktúra alján.

Előnye az hogy szinte minden területen szükség van rá ugyanakkor nagyon nehezen elsajátítható a memóriakezelés és a pointerek miatt.


Ott a javascript/typescript ami a legtöbb weboldal lelke, front és backendre is alkalmas.

Ha webfejlesztéssel akarsz foglalkozni akkor szerintem ez a legjobb opció.


És persze ott a Java, és az egzotikus nyelvek sokasága amiknek mind megvan a maguk helye

2022. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!