Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érdemes elkezdeni...

Hogyan érdemes elkezdeni megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elindulni? Egyáltalán melyik programnyelvvel? Tudnátok ajánlani valamit az interneten, ami segíthet? (tudom, a google rengeteg ajánlatot ad, de nem tudom eldönteni, mi az ami jó, mi az ami félrevisz, stb)

2021. febr. 3. 13:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%

Mi a célod a programozással?


Pl az érettségi feladatok megoldása jó kezdésnek ha csak úgy általánosan el akarsz kezdeni programozni.

2021. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
+1 az érettségi feladatokra. Ott van erre pl. a Pythonidomár, az alapján amennyit belenéztem, végig fogja a kezed. Arra jó hogy kipróbáld magad a programozás alapjaiban, és eldöntsd, hogy mennyire komolyan érdekel. Aztán lehet ebből még egyetem is, ha van hozzá affinitásod és ebben szeretnél dolgozni.
2021. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyetemista vagyok, lassan végzek (gazdasági szakon), első körben tényleg csak kipróbálni, hogy milyen is ez, mert szerintem tök érdekes dolog. Aztán a többi majd elválik.
2021. febr. 3. 14:29
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Azt kell eldönteni, hogy mit akarsz csinálni, annak megfelelő programozást tanulni.
2021. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Mondjuk megértem, hogy nehéz eldönteni, hogy pontosan mit is mert HATALMAS a lehetőségek tárháza és sok érdekes dolog van benne. A legalapabb dolgok viszont szinte mindenhol ugyanazok.


Ajánlom a r/learnprogramming Getting Started posztját elolvasni.

2021. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Vannak ingyenesen elérhető pdf-ek, tutorialok, videók, appok... mindenkinek más az optimális tanulási módszer, neked kell megtalálnod a számodra megfelelőd. Nyugodtan használhatsz egyszerre több forrást is.


Én nagyon fiatalon, 16-17 évvel ezelőtt kezdtem el programozást tanulni, először Basic nyelven, majd Pascalban. Mindettő nagyon jó kis nyelv a maga módján. Utána tanulgattam egy kis C-t, később gimiben C#-ot, aztán utána áttértem webes vonalra, PHP+JS (és persze mellé HTML, CSS, SQL).

Mostanában Javat tanulgatom, bár nincs rá túl sok időm, de szeretek foglalkozni vele. Néha elgondolkodok azon, érdemes lenne a Pascalt is újra tanulnom, manapság is sokan használják sokmindenre.

2021. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Válassz ki egy számodra tetsző nyelvet: C++, Python, C#, Java, PHP, - és keress róla oktató anyagot.
2021. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Ha van kedved nézz fel a Pretoript youtube csatornára. Az alapoktól kezdheted megtanulni a C++ nyelvet. Folyamatosan jönnek ki az új videók.
2021. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, ne kezd el, pls.
2021. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kezdhetné el??!
2021. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!