Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ember neme az boolean?

Egy ember neme az boolean?

Figyelt kérdés
C#

2023. jan. 13. 12:44
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
22%

Amiről te beszélsz, ott a jármű a törzsadat, a rendszám csak kiegészítő adat. Amiről én beszéltem, ott meg a rendszám a törzsadat. Nem tudom, fel tudod-e fogni, vannak esetek, amikor a törzsadat hiánya értelmetlenné teszi a kiegészítő adatok tárolását.


Képzeld el egy biztosító kötvény adatbázisát, amiből éppen a kötvényszámok hiányoznak.


A boolean eredményesen alkalmazható minden olyan esetben, amikor a tárolandó adat tartalmilag bináris, hiszen a boolean tipus értékkészlete is bináris. Az más dolog, hogy ez az esetek zömében hibás gyakorlat, de ettől függetlenül, gyakorlat és bizonyos területen még hasznos is, ahogy korábban más is rámutatott erre. Ezzel, mint ténnyel, vitatkozhattok napestig, de változni akkor sem fog semmi.

2023. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
92%
Ne etessétek már a 41-es trollt. Szemmel láthatóan fogalma sincs arról, amibe beleugat, soha életében nem tervezett adatbázist és soha nem dolgozott még adattal. A személyi szám első számjegyével akart érvelni a bináris adattárolás mellett (ami már ott megbukott, hogy a személyi szám jelenleg 4-féle számjeggyel kezdőthet), majd azt gondolta, hogy az 1 és 2 férfit jelöl (azaz teljesen fogalmatlan), majd az összes racionális ellenérvet (például inicializálatlan állapot, hiányzó adat, nembináris állapotok stb.) figyelmen kívül hagyva csak tovább okoskodik, persze személyeskedve a maga szokásos módján. Teljesen felesleges delphi papával a bármiféle párbeszéd, nem alkalmas rá.
2023. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!