Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes juniorként 25 év...

Érdemes juniorként 25 év alatt (szja kedvezménnyel) alacsonyabb bérigényt mondani, mert úgy is közel lesz a nettóm a bruttómhoz vagy hülyeség ilyenen gondolkozni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 19. 15:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10# Nem értem félre és csak a könyvről beszéltem és azt mondtam hogy elég kevesen olvassák el.


Attól még tudom, hogy fent van sok formában a neten, de a könyvet kevesen olvassák el.


Ugyan ilyen "Grokking Algorithms" könyv is. Simán megtalálsz minden infót a neten, de maga a könyvet szinte senki sem olvassa itthon.


Még van rengeteg klasszikus, amit kb senkinek sincs meg. Nem hogy tényleges könyv formában, de pdf-ben sem töltötte le ingyenesen és olvasta el.


Amit küldtél meg az egyik specializáció tantárgya, tehát a dikákok nagy része nem találkozik vele és amúgy ezt sem mondanám clean code oktatásnak, csak OOP, ami elég elég pici része.


Nyílván a SOLID, meg ilyenek is 1-1 tantárgyban előjön valamelyest de konkrét kódolós háziknál soha sem kérték számon. Soha sem vontak le bármilyen pontot mert valaki nagyon csúnyán csinált bármit is.

2023. jan. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Akkor mégegyszer, ha megtanulod a könyv tartalmát, de nem a könyvből, akkor racionális következtetés, hogy nem olvassák el, de tudják a tartalmát, ezért a könyvre hivatkozni kizárólag azért, mert könyv formátum, hülyeség.


És tévedsz, a diákok nagy része találkozik vele, mivel arról a specializációról van szó, amire kb. a hallgatók 40-50%-a megy.

És mi az, hogy nem mondanád clean code oktatásnak, amikor minden szabályt, elvet elvárnak, hogy tanulj meg? Akkor mit kellene tanítaniuk? Semmit. Arról szólnak az előadások, hogy hibás kódokat néznek hetekig és hogy ezeket hogyan lehet javítani.


Kódolás esetén simán nem tudod számonkérni. Egyrészt, mivel itt mindent leadnak a clean code-ról és egy házi esetén nem használsz fel mindent. Másrészt, az egyetemnek kapacitása sincs mindent átnézni.

Vannak tárgyak, ahol az először el nem fogadott házit, ha minden változtatás nélkül beadod pótbeadásnál, akkor mindenképp elfogadják, mert nincs ember keresztféléves képzést tartani, ha túl sokan buknak. (Egyébként Gajdos is ezért szokta rendszeresen lejjebb vinni a ZH ponthatárokat.)

2023. jan. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem
2023. jan. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hú itt háború lesz. :D
2023. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!