Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem után lehet játékfejles...

Egyetem után lehet játékfejlesztés irányba menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kifejteném a kérdést :)

Jövőre szeretnék visszajelentkezni az egyetemre programtervező informatikusnak, azonban konkrét tervem nincsen, hogy utána merre hogyan lehet, milyen irányba. Játékfejlesztéshez megfelelő kezdő tudást biztosít az egyetem, persze ha arra orientálódok(?) vagy az itthon Mo-on nem annyira megy? Bárkitől személyes tapasztalatot szívesen olvasnék :) (itt arra értem, hogy egyetem után merre ment, hogyan élte meg stb..:)

Köszi szépen előre is, szép napot!



2023. máj. 9. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Magyarorszagon sok ertelme nincs, de lehet. Kulfoldon is csak akkor, ha nem zavar, hogy szarul fizet a jol fizeto teruletekhez kepest.
2023. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Elég sok matek és fizika kell hozzá.


Menj át ezen a play listen (BME Grafika előadások) és nézd meg, hogy tényleg tetszik-e.

https://www.youtube.com/watch?v=enFszxj6hfA&list=PLiH4g_VR3i..


A BMEn Mscn is van grafikával, játkfejlesztéssel kapcsolatos tantárgy. Meg nem hiszem, hogy betudnál törni a térre megfelelő diploma nélkül hacsak nem vagy egy zseni.


Továbbá érdemes az állásbörzékre járni. A BME állásbörzés 3 céggel találkoztam, akik játékfejlesztéssel foglalkoznak. Persze semelyik sem volt magyar, de van itt irodájuk.


Persze a játék fejelsztés nem csak matek/fizikából áll. Inkább azoknek durva, akik alacsony szinten shadereket írnak, de vannak könnyebb logikai részek is, amit lehet programozni.


Szerintem a játék fejlesztés tipikusan az a terület, amire mindenki akar menni, míg nem találkozik a tényleges matekkal, ami mögötte van. Meg miután meghallja, hogy mekkora kizsákmányolások, fizetetlen túlórák vannak, akkor már főleg el megy az emeber kedve.

2023. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, ha az egyetem mellett megtanulsz programozni - mert az egyetemen nem fogsz.
2023. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Lehetsz, viszont sok esetben nem jó a fizu, cserébe viszont napi 16 órát kell dolgozni.

A játékfejlesztésben égnek ki a legtöbben, mivel ott kb. csak túlóra van.

2023. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!