Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Még csak most kezdtem el...

Még csak most kezdtem el dolgozni és már kiégtem volna???

Figyelt kérdés

Fiatal korom óta érdekel az informatika, középiskolában is már ezt tanultam tanultam, utána OE NIK-re mentem, fél év múlva elvégzem az egyetemet.

Van egy jó fizető munkahelyem és most realizálódott bennem, hogy én ezt nem szeretem.

Több ismerősöm is mondta, hogy én nem ilyen vagyok. Nekem nem áll jól ez a szakma, te más vagy stb-stb.. Rá kellett döbbenjek, hogy igazuk van.. Vagy csak egyszerűen már most kiégtem pár hónap munka utána, mert a feladatok konkrétan szalagról jönnek és semmiben sincs kihívás..

Megkapsz egy Taskot, ha nem is tudod utána olvasol és megcsinálod és ennyi. Hót unalmas az egész, lehet a munkahellyel van gond? Nem webfejlesztő kéne, hogy legyek? Pláne, hogy lassan mérnöki diplomámat is megkapom.. Konkrétan gagyinak érzem a dolgokat amiket fejlesztek..

Eldobom az agyam, amikor megtudom, hogy egyes ügyfelek mennyit fizetnek 1-1 fos webalkalmazásért... Semmilyen pozitív hatást nem érek el ezzel a világban. Még egy rendszer, még egy alkalmazás, ami olyan, mint a többi, csak kicsit más és más neve alatt fut, aztán megint egy újabb, ami ugyanúgy ugyanaz csak a körítés változik..

Egyszerűen unalmas, azt hittem ennél izgalmasabb lesz.

Azt hittem valódi kihívások lesznek a munkámban, ehelyett úgy érzem, mintha egésznap puzzleozni kéne.

Konkrétan diákkoromban jobban éreztem magam a mindenféle diákmunkákban ....

Nem nem a fizetés motivált a szakma iránt, egyszerűen lehet, hogy csak rossz ágazatában vagyok jelenleg?



2023. jún. 21. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szintén ezt érzem.


Van, hogy értelmetlen dolgok debuggolásával kell órákat szórakozni és pici featurekkel baszakodni. Majd a tesztek utána húzásával többet kell szórakozni, mint a tényleges feladat megírásával stb...


Junior vagyok, de szerencsére kicsit projecten, így gyakran elég komoly rendszer refaktorokat és nagy featureket tudok vinni és azokat persze tervezni. Erről mind készül review és időnként konzultálok seniort meg architectet, de ez izgalmassá teszi a munkám.


Viszont a többi unalmas picit feladattól én is kiégek.


Gondolkoztam, hogy esetleg váltanék beágyazott rendszerekre vagy éppen mennék Mscre és tanulnék MI-t, de MIre sokkal többen mennek, akik motiváltabbak és már sokkal jobbak nálam. A beágyazott rendszeres téren ismerőstől, plusz a neten látva nem sokkal különb. Ott is az van, hogy simán bele tudsz fáradni az egészbe.

2023. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A webfejlesztés tele van ilyen sablonos sz*rokkal. Nem is csoda igazából, az a része sokkal telítetteb a piacnak, mint pl egy mérnöki szoftvert fejlesztő ágazat. Mondjuk nagy változás ott sincs, max talán annyi, hogy ha pl CAD/CAM szoftvert fejlesztesz akkor néha agyalni kell egy-egy speciális logika implementálásán, de az infrastrukturális kód végeredményben ott is egy sablonos adatkezelés.


Ami neked izgalmas lehet az talán az adatbányászat, MI vagy valamilyen kutatási terület.

2023. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
A WEB 98 százaléka a jelenlegi állapotában híg fos. Menj át játékfejlesztésre vagy robotikára és találni fogsz kihívást bőven.
2023. jún. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyet le kell szögezni! Valóban, sajnos rengeteg(pl. az internet honlapjainak végtelenjében) a "hereverő" vagy uncsi munkát végző informatikus! Egy oldal, ha úgy működik, ahogy van, miért kell állandóan erőltetni ezt a folyamatos megújítást, változtatást, megújulást, ami nagyon sok esetben csak az oldal esztétikáján változat, és ráadásul SZÁMTALAN példa van rá, hogy minél többet fejlesztik, annál feleslegesen túlvariáltabb lesz az egész, sőt vacakabb, amit a felhasználóknak(akikért elvileg a szoftver, vagy weboldal van)kell elszenvedniük... Semmirekellő, unalmas munka, csináltam! Válassz mást!
2023. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!