Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit gondoltok megerte nektek...

Mit gondoltok megerte nektek elvegezni az egyetemet a programozashoz?

Figyelt kérdés

En most szeptemberben kezdem az egyetemet es nagyon motivalt vagyok.

Neked milyen pluszt adott az egyetem amiert azt tudod mondani,hogy “basszus ezt megerte megcsinalni”


2023. aug. 4. 05:36
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Az első dolog a diploma. Hogy van. Enélkül interjúra se hívnak be jobb helyekre.


A második, hogy adott a tanulásnak struktúrát, tanmenetet, szakirodalom-listát. Hogy egyáltalán mit kellene tudni. Ha magadnak tanulsz, akkor magad elé húzol pár “nyelvkönyvet” (például Java könyvet), meg pár tutorialt, és máris programozgatsz. Kevés a motiváció, hogy algoritmusokat és adatstruktúrákat, design patterneket tanulj, nem is beszélve a matekról.


A harmadik a matek, valszám és statisztika. Életemben nem láttam még öntanuló embert, aki vette volna a fáradságot végigtolni egy akár kezdő, Uram bocsá’ egy haladó statisztika könyvet. Beb@sz, ha olyanokról kezd szó lenni a következő projekteden, mint nekem egy tegnapi meetingen, hogy ha van két előrejelzésük konfidencia-intervallummal, és összeadjuk őket (mondjuk két osztály becsült bevétele a következő évben), akkor mi lesz az összeg konfidencia-intervalluma. És mindez egy idősor (heti bevétel).


A negyedik, hogy megtanulod a szaknyelvet, és megtanulsz szakmai módon, precizen fogalmazni. Ehhez évekre van szükség, és őszintén szólva ha beszélsz valakivel két percet, egyből lejön, hogy egyetemet végzett mérnök-e, aki szakemberek és leendő kollégák között “nevelkedett”, vagy csak egy 24 óra alatt típusú könyvből önképzett kóder.

2023. aug. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2023. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2023. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szereztem rengeteg ismerőst/barátot a szakmában, adotz egy erős képet arról, hogy hogyan működnek a számítógépek és nyílván a programozási nyelvek egészen a machine code-tól magasabb szintű nyelvekig, belém verte az algoritmus elmélet alapjait meg a fontosabb algoritmusokat és adatszerkezeteket, prpgramoznom kellett több nyelven is, tanítottak annyi matekot amivel magamtól is tudok könyvekből felsőbb szinten tanulni és a szaktársaimnak hála rengeteget foglalkoztam a programozással/IT-val egyetem alatt (olvasgattam csomó mindenről, projecteket csináltam otthon, új nyelveket tanultam meg stb stb és erről mindig volt kivel beszélnem/csinálnom).


De ha csak egyet emelhetnék ki, akkor az a kapcsolatépítés lenne. Persze nem annyira számít ez IT-ban, hiszen úgy is találsz munkát bármelyik országban vagy itthon is, de szerintem ettől még rengeteg előnye van, pl a piacra jobban rálátsz, később szimpibb cégekhez egyszerűbb bekerülni, tudsz kérdésekkel fordulni hozzájuk, stb stb stb.

2023. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megérte.


-Adott egy alap képet az informatikáról. Olyan területekről is, amihez közöm sincs jelenleg.


-Nagyban megkönnyítette az elhelyezkedést.


-Tudtam foglalkozni azzal ami érdekelt. Szakdoga és azt megelőző 2 felkészítő tantárgynál már csak azzal foglalkoztam és ezen kívül a képzésen belül is volt nagyon sok tantárgy, ami segített meg persze pár szabvál is.


-ITn belüli ismerősök szerzése. Mindenki máshova ment, de azoktól is, akiket csak látásból ismertem bejelöltem linkedinen és bármikor tudok ajánlást kérni vagy éppen infót olyan poziról, ami nincs kint ha neten ha váltani szeretnék. Szerintem ugyan ezt a masszív ismerettségi hálót szimplán munkahelyeken nem tudod megszerezni.


-Ennek gyakorlati haszna nincs, de az is menő, hogy van egy mérnöki diplomám és technikailag mérnök vagyok. Persze nem hívom magam annak. Emiatt még ott a lehetőség, hogy menjek Mscre és picit jobban bele ássam magam az ITba. Nem, mert van bármilyen értéke a piacon, csak mindig is élveztem tanulni az informatikáról.

2023. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
(nekem) nem érte meg ~10 éve. Ment a sz_patás papíron programozással, meg tölteléktárgyakkal (jogi ismeretek, mikroökonómia, többi kredittöltős rizsa), valószínűségszámítással és egyéb olyan matekos dolgokkal amit egy mezei frontend developer vagy bármilyen webalkalmazás fejlesztő az életben nem lát többé. A lényeges programozási részt nagyjából 1 évbe besűríthették volna, ezt elhúztán BSc-n 3.5 évig. Ha ma kezdeném, nem egyetemre mennék, hanem valamilyen célzottabban programozási képzésre (akár c.decool és társai).
2023. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

"Ha ma kezdeném, nem egyetemre mennék, hanem valamilyen célzottabban programozási képzésre (akár c.decool és társai)"


Jahh hát igen, magyarán szólva ha ma kezdenéd te nem lennél informatikus mert ilyen semmit nem érő végzettséggel sehová nem kellenél pályakezdőként. Még jó hogy 10 éve kezdted így ha másra nem is volt jó de legalább a karriered beindítását segítette az egyetem.

2023. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Hát inkább a szakot írja le, hogy papírra kell programozni. Ez egyértelműen szoptatásból csinálják.

Van akik kódoló majom ennyi, de diploma nélkül nem tudná olyan munkát se csinálni.

2023. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: "..mert ilyen semmit nem érő végzettséggel sehová nem kellenél pályakezdőként." Ezt mondjuk kíváncsi lennék, honnan veszed. Nem annyira sok, de néhány cégnél jártam azért az elmúlt 10 évben, sehol nem volt jellemző ilyen megkülönböztetés. (8: Mérnök informatikus (BSC), 10 éve még kellett bizony C-ben kódolni papíron ZH-n)
2023. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
#9 Diszlexiás és diszgráfiás vagyok. Nem vagyok hajlandó infantilis emberek bugyuta korlátozó szokásainak megfelelni írás platformján. Szimplán szoptatás, ha van gép, laptop és -->>ide(nekem rohad jól jön), akkor szépen had használjam és mindenki más. Böfögjön a bármit.
2023. aug. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!