Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért tartják sokan monotonnak...

Bulcsando kérdése:

Miért tartják sokan monotonnak a programozást ?

Figyelt kérdés
Megértettem hogy amikor programozik az ember lényegében a természettel próbálja megértetni magát és emiatt mindig bonyolultabb lesz a probléma mint amilyennek hittük és ezért kell debugolni vagy szimulálni tesztelni csak hogy egy okosabb emberrel könnyebb megértetni magunkat mint a géppel ez okozza a problémát meg szerintetek a programozás mennyire bonyolult könnyebb mint mondjuk matekozni és ha könnyebb annak mi az oka , elvileg az életben könnyebb embereket megérteni mint emberekkel megértetni magunkat de talán a természettel még nehezebb és nem tanulsz belőle annyit mint hogy ha inkább egy okosabb emberrel értetnéd meg magad ?

2023. aug. 4. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Hm..

Leírtál 1, azaz egy mondatot 7 sorban egyetlen mondat tagoló írásjel nélkül.

Tudom, erre az a válasz: mér, nem érted?

Második olvasásra már én tettem ki gondolatban és már kezdett érthető lenni.

Kérek lepontozást, mert szóvá mertem tenni!

2023. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de a "természettel próbálja" résznél feladtam az olvasást.


"Miért tartják sokan monotonnak a programozást ?"


Pl.: Webfejelsztésnél:


Sok esetben a programozás sablon dolgok implementálása 100x egymás után. Annyira nem "fun" és izgalmas a 1000. gombot hatására meghívni egy API-t a backenden, aztán a backenden 10.000. alkalommal meghívni az adatbázist és ne adj isten még csinálni is valamit egy adattal.


Nagyon unalmas is tud lenni és van rengeteg eset, ahol nem kel sok kreativitás vagy tudás, csak csinálni kell úgy ahogy azt előtte már 100x megcsináltad.

2023. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt fogalmazd meg ismét, mert maga a kérdés is káosz.
2023. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

@1

Ne légy igazságtalan! Én találtam egy vesszőt felülről az 5. sorban.

2023. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a programozás monoton, hanem a programozás végrehajtása. A programozás egy fogalom. Ebben benne van a mechanikus automaták programozása is, ami valójában gépészeti feladat és köze sincs az informatikának hozzá. Abban bizony nincs semmi monoton. A matek a kettő között a közös. Csak míg a mechanikus programozásban a mateknak sok szintje számít, addig a digitális programozásban a számrendszereken, alapműveleteken és logikai műveleteken kívül kevés más.

Maga a programtervezés még jó, de a fizikális program írása valóban egy roppant monoton folyamat. Utána, hamár megvan a kész program, ami működik is, jön az, hogy legyen kisebb, tömörebb, vagy használatához kevesebb fizikai memória kelljen...stb, amit a megrendelők kiadnak. Utána jön, hogy amikor majd ők letesztelik, és tolják, hogy mik a bajok vele... és jön a negyvenkörös ide-oda tili-toli. Én pont ezek miatt nem megyek programozónak. Bőven volt lehetőségem belelátni, hogy mi is megy valójában. Az informatikai hardveres része sokkal jobb, bár teszem hozzá, abban is iszonyat sok a monotónia.

2023. okt. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!