Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell elkezdeni egy...

Hogy kell elkezdeni egy programozasi nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés

Elegge tetszik ez a php.

Oke odaig eljutottam,hogy xampp telepitve, es vscode.

<?php?> e koze irjuk a kodot.

$ ezzel hozunk letre faltozot

If(){} ez egy feltetel.

Eddig ennyit tudok, hogyan tovabb?


2023. aug. 5. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Keress hozzá valami netes tutorialt, és ne csak olvasd, hanem csináld is! Persze angolul. Magyarul nem fogsz találni semmilyen épkézláb segítséget programozás témában.
2023. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Tanuld meg a google-t használni. Eeeezt most ne értsd félre, hanem tényleg így tudsz megtanulni programozni, ez egy halál komolyan fontos skill IT-ban. Nyílván google alatt nem csak azt értem, hogy jól tudj keresni, hanem hogy tudj autodidakta módon tanulni. Ezért is keresnek ennyit a programozók, mert mi nem csak elvégzünk valami kurzust/egyetemet és huuu szakemberek vagyunk, hanem évekig képezzük saját magunkat, majd utána folyamatosan lépést tartunk a változásokkal/új technológiákkal. A legtöbb ember utál tanulni, ezért kell, hogy a programozás vagy a hobbid legyen vagy magadra tudd erőszakolni.


Egyébként a google-re úgy tekints, mint egy modern könyvtárra. Régen ha egy könyvtárban nem tudtad a hasznos könyveket megtalálni és azokból a hasznos információt kiszedni, akkor ez elég nagy hátrány volt szellemi munkáknál. Most a google ugyan ilyen, ha nem tudod használni, akkor az brutális hátrány, pláne IT-ban.

2023. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Őszintén. ChatGPT.


Most korrepetálok egy egyetemistát és megakart velem oldatni egy feladatot, de lusta voltam gépelni és egy az egyébe bemásoltam az egész megoldást feladatonként a chatgptbe és tökéletesen kidobta.


Abszolút nem tudtam belekötni a megoldásába.


Ilyenkor meg is írhatod a chatgptnek, hogy a megoldásba rakjon kommenteket és magyarázza el a kód működését és megteszi.


Mondok jobban.


Nem rég egy nagy multinál töltöttem ki teszteket. Lefotóztam a feladatot egy olyan programmal, ahol a akép alapján a szöveget kiadja, azt bemásoltam egy másik gépen a chatgptbe és onnan kimásoltam a megoldást.


Mindegyik feladatom 100% lett, helyességre, performanciára és későbbi emberi reviewn clean code szempontok szerint is.


Megint, ezt is valószínűleg megtudtam volna csinálni, de nem ilyen szépre, ilyen gyorsan.


Közben munkahelyen is sokkal gyorsabban oldok meg feladatokat a chatgptvel.


Elég durva, hogy ez a technológia még milyne gyerek cipőben jár és a publicnak csak a gyengébb verzót adták ki, már van elvileg ennél sokkal jobb. Mi lesz itt 2 év mulva?

2023. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

[link]


2 másodperc megtalálni a hivatalos PHP manualt

2023. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!