Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hányadik félévtől/évtől...

Hányadik félévtől/évtől érdemes már bedolgozni különféle projektekben akár ingyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most kezdem a PTI szakot, nagyjából annyi programozói tudásom van,hogy emelt infón 100%-ra megírtam a programozásos feladatot.

Szerintetek hányadik félévtől reális elhelyezkedni gyakornokként, vagy esetleg valami futó projektbe becsatlakozni akár hétvégente, vagy szabadiőben?


2023. aug. 18. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes.
2023. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Már első félévben megteheted ezt. Minden programozással töltött perc az épülésedre szolgál.

Én azt javasolnám, hogy, a kudarcélményeket csökkentendő, inkább az alap algoritmusokkal, adatszerkezetekkel kapcsolatban tisztázd le magad. Írogass kisebb programocskákat saját célra, vagy gyakorlásképpen és csak akkor csatlakozz csoportokhoz, ha már tudsz is valamit nyújtani és hasznára válsz azoknak, akik befogadnak. Szerintem erre csak a második, harmadik félév után lesz lehetőséged.

2023. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Én is hasonló véleményen vagyok, mint #2, elsőnek durván alapozd meg a tudásod és tudd le az összes nem programozós tárgyad (pl kalkulus). Ez 3 félév lesz, a 4. alatt pedig már segíthetsz projektekben meg saját magad is csinálhatsz valami nagyobbat.


Ezek után pedig csinálj egy jó CV-t, a nagyobb projekted/projekteidet tedd fel githubra normálisan dokumentálva, csinálj linkedin profilt és kezdj el diákmunkákra jelentkezni.


Nagyon nehéz friss diplomásan tapasztalat nélkül elhelyezkedni, szóval a diákmunka szerzésre erősen feküdj majd rá a 4. félév után. Ha sikerül egy évet dolgoznod a diplomád megszerzéséig, akkor konkrétan válogathatsz majd a munkahelyek között.

2023. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

BME Mérnökinfóról tudok nyilatkozni.


Kb mindenki a 3. évtől kezd el dolgozni (6. félév) a nyáron, amikor kötelező gyakorlatra mennek.


Utána sokan maradnak a gyakorlati helyükön diákmunkán és az utolsó félévüket is végig dolgozzák.


Vannak páran, akik picivel hamarabb kezdik, de ők többnyire azért mert csúsznak, vagy éppen a munka maitt csúsznak meg, de kell a jövedelem.


Az érettségi 100% meg abszolút kevés az elhelyezkedéshez. Sok munkáltató már azért kidobja az önéletrajzodat, mert nem vagy az egyetemi tanulmányaid végén. Meg persze sok helyen elvárt már az adott stack minimális ismerete. Persze nélküle is lehetséges elhelyezkedni, de rettenetesen nehéz.


Olyan lehetőségek meg sajnos nincsenek nagyon, hogy "akár hétvégente, vagy szabadiőben". Szinten mindehol kötötten 8-18 között kell dolgozni és azt is figyelembe kell tartani, hogy összefüggő legalább 4 órát, de inkább 8-at ledolgoztt. Sok helyen már az is válló ok, hogy csak napi 2-3 órát tudsz jönni, mert annak nincs sok értelme.


A heti ledolgozott munkaórát szempontjából meg kb mindenhol a minimum 20 óránál van, ami alól nagyon kevés kivétel van. Elvétve lehet látni 15 órás helyet, de 2 év folyamatosan diákmunka oldalak nézegetése után is max 1x láttam ilyet.


Szóval valószínűleg nem fogod bírni a heti +20 órát ha fel is vesznek. Elhiszem, hogy van 1-2 ZSENI, aki kibírja, de erre nem alapoznék.

2023. aug. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. félév elvégzése előtt nem ajánlott
2023. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!