Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Webfejlesztők ti melyikre...

Webfejlesztők ti melyikre esküsztök react vagy angular?

Figyelt kérdés
Miben jobb az egyik mint a másik?
nov. 21. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Általánosan jó válasz erre szerintem az, hogy semelyik sem jobb, ez inkább project és preferencia függő.


Itthoni piacon az Angular megy jobban, külföldön a React.


A React igazából csak a megjelenítésért felelős javascript könyvtár, tehát alapvetően nem sok dologra jó magában. Rengeteg thirdparty dologgal elég szépen felcsicsázható.


Az Angular pedig egy teljeskörű framework, ami szinte mindent tartalmaz, ami kellhet. Ez sok esetben előny és hátrány is tud lenni.

Meg itt magasabb a standardizációt, tehát kicsit kötötebb, hogy mit hogyan kell csinálni, ami miatt szerintem szebb egységesebb megoldásokat lehet csinálni benne.


Egy jó frontend és fullstack fejlesztő mindkettőt ismeri, így szerintem teljesen mindegy, hogy ki melyikkel indul vagy melyikbe mélyül bele, hiszen projectenként változik melyik használják, sokszor kisebb cégeken belül is.

nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

"Itthoni piacon az Angular megy jobban, külföldön a React."


Hol talalhato errol hiteles statisztika? LinkedIn-en "react" es "angular" kulcsszavakra- es Magyarorszagra szurve elobbi eredmenyez tobb talalatot.

nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy tudom hogy a react keresettebb a magyar piacon.
nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

2# Azt nem mondanám reprezentatív piaci kutatásnak, hogy egy adott időpillanatban melyikre keresnek több fejlesztőt, főleg nem a LinkedIn keresést, ami szerintem akkor a React kulcsó keresésre van, hogy Assembly pozit is kidob.


Most nem keresek rá a neten, de több cikkben is azt írják, hogy az Angular itthon elterjedtebb és a szubjektív véleményem is ez, amikor pár hónapja munkát kerestem full stack fejlesztőként.


Ha neked van annyi időd és érdekel eléggé a téma, hogy jobban utána nézz és belinkelsz bizonyítékot, hogy nem így van én szívesen elfogadom annak tényét, hogy a React itthon is keresettebb, de engem annyira nem izgat a téma, hogy én ezt megcsináljam.

nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
#4 en sem mondanam annak, ezert kerdeztem, hogy hol talalhato errol hiteles statisztika. Gondolom nem az ujjadbol szoptad ki, amit allitottal, illetve gondolom nem is a sajat tapasztalatod alapjan probalsz altalanositani a tobb ezer magyarorszagi ceg igenyeire vonatkozoan, az eleg nagy butasag lenne.
nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Valóban a React tűnik népszerűbbnek itthon és külföldön is.
nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Abban jobb, hogy egyik rosszabb mint a másik. 😅

Nem igazán értem a népszerűségüket, de jól profitálok belőle,

mikor ki kell bogarászni egy hibát órabérben. 😁

Olyan hányás a generált kódjuk, hogy az a csoda hogy ha megy. 🤣

nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
7-es mit értesz React vagy Angular által generált kód alatt? Illetve mutatsz légyszi egy példát, amikor egy jól megírt React vagy Angular komponens hányás kódot "generál"?
nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

React / Angular App futtatási környezete, amit generál, és amiből vissza kell vezetni pl. miért nem megy egy modul... :-D

Ne néz a függöny mögé, mert elhányod magad, a szép TS scriptekből mi lesz. 😔

nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Egyik sem generál futtatási környezetet.


"Ne néz a függöny mögé, mert elhányod magad, a szép TS scriptekből mi lesz"


Egy példát mutass erre kérlek, ahol jól megírt Angular vagy React kódból hányás lesz. Köszönöm szépen előre is.

nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!