Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi a reális fizetés 1 év...

Mennyi a reális fizetés 1 év tapasztalattal junior .NET fejlesztőnek?

Figyelt kérdés

Mennyi lehet a reális fizetése egy junior C# .NET fejlesztőnek 1 év gyakornoki tapasztalattal, friss diplomásként Budapesten?

Őszintén megmondva nem tartom magam rossz fejlesztőnek a szintemhez képest, a cégnél is elégedettek velem, egyetem alatt több hobbi projektet csináltam, szakdolgozatom is jó lett, de kicsit imposztor szindrómám van, én olyan bruttó 450-500K-ra gondoltam.



dec. 4. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Melyik cégnél?
dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk volt junior, aki azért többet kapott valamivel. De ahol vagy, ott nem ajánlanak pozit? Ha gyakornok jó, akkor szoktunk ajánlani egy junior pozit legalább.
dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vidéken vagyok jelenleg és innen szeretnék felmenni Pestre, szóval kis kkv-tól kezdve multiig minden játszik.
dec. 4. 23:32
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egy bruttó 600-700-at meg lehetne kapni Bp-n.
dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
7%
Bocsánat uram, hogy megkérdezem, de a gyomrod hogy bírja a .Net-et?
dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
350-600 bruttó között bármi lehet. Én azt tudom tanácsolni, hogy ha fizuról kérdeznek, akkor ne menj 600 felé csak nagyon nagy multi esetében és 400 alatti fizut csak akkor fogadj el, ha pároddal költözöl Bp-re. Persze ha találsz egy nagyon szimpatikus céget és lenne egy senior aki erősen tudna ott mentorálni, akkor nem baj az alacsonyabb fizu, mert később durván megtérül majd, de minden más esetben ne akarj Bp-n egyedül 400 bruttóból élni. Persze lehet, nem azt mondom, hogy ne lehetne, csak jobb kényelmesen élni már most is, pláne hogy programozó vagy és van erre lehetőséged. Inkább keress munkát tovább, de ne szívj egy évig Bp-n csak azért, mert türelmetlen voltál.
dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve reális volt a br. 500-700.
dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem br 900 volt a bérigényem szintén 1 év gyakornoki tapasztalattal. Több cég megadta, de persze volt 1-2 hely, ahol furcsán néztek erre az összegre.


Pont a nagy multiknál nehezebb magas összeget elérni bértárgyalánál, hiszen lehet meg van a kapacitásuk, hogy ők fizessék a legtöbbet, de sokszor a bürokratikus rendszerük miatt nagyon nehéz az általuk elképzelt bérsávukon túllendűlni.


A cég oldaláról szerintem az is gyanus ha valaki nagyon alacsony bérigényt ad be, mert az azt jelenti,hogy még mielőtt elkezdőtött volna az interjú már jelzed,hogy nem vagy kompetens a témában és nincsenek lehetőségeid a munkapiacon.


A posztod alapján szerintem egy br 750es bérigénnyel nem tudnál mellé lőni, de a helyedben mondjuk br 800-at mondanék.


Normális cég soha sem fog visszautasítani magas bérigényért, maximum alacsonyabb lesz az ajánlatuk.

dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát 400-500 bruttó nagyon kevés, főleg Budapesten, még gyakornoki állás is van ami megfizet neked 400 at. (Schonerzen ránézhetsz ott ki vannak írva az óradíjak a gyakornoki munkákra). Csak viszonyításként kb 1.5 éve kerestem 2550ft/órát(kb br 440 ami nekem akkor a nettóm volt adókedvezmény miatt)mint gyakornok BPn, azóta valszeg ez csak emelkedett.


#6 Ez az összeg még nem informatikai körökben sem jó. Kezdő HR es ismerősöm 5 hónap gyakornoki tapasztalattal szerzett bruttó 500 ért állást. De a legtöbb mérnöki állás is br 600 tól indul. Szerintem nagyon nem vagy tisztában a junior bérekkel, ez max covid előtt lett volna reális bérigény.


Kérdező imposztor szindróma valós, kicsit furcsa érzés hogy a te kezdő béred sokszor magasabb mint valakinek más munkakörben akinek van vagy 20 év tapasztalata. Nekem is megvolt ez, nekem se volt könnyű a dolog, akkor én 750 et lőttem be hasonlóan 1 év tapasztalattal, mert a guideok és ismerősök/barátok alapján ez volt a realisztikus összeg. De bennem volt hogy oh mi van ha túl sokat kérek, aztán kiderült hogy abszolút nem, sőt pár hónapra rá még kaptam emelést is.


Mostanra pedig úgy vagyok vele hogy próbálkozni kell. Legrosszabb esetben nemet mondanak és lejjebb adod az összeget, ennyi. Én 750 bruttó alá Budapesten (ország többi részét nem tudom lehet hogy ott több példa van kevesebbre) nem mennék öszintén és ahogy #9 mondta legalább 800 at kérnék aztán úgyis meglátod. Egy csomó hely van, próbálkozz.


Az viszont fontos hogy legyen egy jó CVd, készülj fel az interjúkra és legyél magabiztos a tudásodban, mert ez elengedhetetlen a sikerhez.

dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!