Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg emelt...

Hogyan tanuljak meg emelt érettségi szinten javaban programozni itthon?

Figyelt kérdés

Tehát hogyan induljak el? könyvet olvasak videot nézzek stb?

Már egy nagyon alap szint megvan yt videok alapján csak kicsit céltalanak szervezetlenek érzem a tanulásomat.

Milyen uton induljak el?


jan. 28. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Elolvasod az emelt érettségi teljes követelményrendszerét, részletes leírást tartalmaz a szükséges tematikáról.

Aztán azon egyesével átrágod magad, minden egyes témakört részletesen elolvasol, begyakorlod.

Aztán a korábbi évek feladatsorait mind megcsinálod.

Aztán majd meglátjuk

jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Érettségin minden feladat sablon szerű.


Ha bármilyen feladattípusból látod videón, hogy hogyan oldják meg 10x, akkor a 11. feladatot már te is megtudod oldani és szerintem a 15. feladatot meg már rutinosan 100% közelire.


Az a legrosszabb ha könyveket veszel és megpróbálod átfogóan megérteni a 4 év informatika órát.


Programozásból alap szinten tanuld meg mi az az elágazás, ciklus, függvények, alap adatstruktúrák, hogy ne legyen minden teljesen kínai és utána nézheted a rengeteg youtubeon megtalálható Javával érettségi feladatok megoldását.

jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha az idei érettségire akarod, akkor már sehogy.
jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Java egy komplex ipari nyelv, amelyet nem túl egyszerű megtanulni, ha nincs valamilyen konkrét projekted, amelyet le kellett benne programoznod (és emiatt száz órákat töltöttél a nyelvvel) és/vagy nekiestél egy nagyon jó Java könyvnek és -kurzusnak egyidejűen és végigtoltad az egészet. Ezt csak azért mondom, hogy a Java/C# és főleg a C++ már azok a komplexitású nyelvek, amelyek esetében már maga a nyelv is kihívást jelent kezdők számára (a helyett, hogy a megoldandó feladatra koncentrálnának). Szóval ne érezd magad frusztráltnak, ez ilyen.


Ha nem idén lesz az érettségi, akkor válts Pythonra. Nincs értelme egy nehéz ipari nyelvvel szenvedni, amikor sokkal egyszerűbb lenne ezeket a kis egyszerű érettségi feladatokat lekódolni pár sor Pythonban.


Ha idén van az érettségi, akkor szerintem szánd arra a februárt, hogy rendesen megtanulod a nyelvet. (Bár kérdés, hogy nincs-e több értelme ebben az esetben is Pythonra váltani. Amúgy de.)


Én biztosan nem szenvednék sem érettségin, sem más vizsgán Javával, hanem Pythonnal mennék neki minden ilyennek. És ezt úgy mondom, hogy profi Java programozó voltam egy évtizeden át, és azt hiszem a Java az a nyelv, amit a legjobban tudok (bár mostanra már lehet, hogy a Python).

jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak java vagy c#ben írható meg az informatikai ismeretek szakmai érettségi tárgy ezért python nem játszik.
jan. 31. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyha csak az erettsegihez kell a Java ismeret, akkor menj fel a youtube-ra es nezd vegig a San Fransicobol jottem Java kurzust. Mivel ma mar a Java halott nyelv, nem kell annal frissebb tudas, mint amit ott felszedsz
febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!