Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot ajánlotok...

Milyen laptopot ajánlotok programozáshoz?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy a macbook-ot sokan ajánlották (leginkább külföldi fórumokon tapasztaltam).Kérlek titeket, hogy cáfoljátok meg és/vagy ajánljatok mást vagy támasszátok alá, hogy miért jó a macbook és abból is melyik lenne a leginkább megfelelő programozáshoz

febr. 29. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni kb mindegy.
febr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindegy.
febr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

OS nem számít, kivéve ha célzottan Apple termékre fejlesztenél, mert akkor kell a Mac-s gép.


Amúgy meg leveszel egy random olcsó gépet. Tanuláshoz tökéletes, és nem buksz vele sok pénzt, ha szögre akasztod a tanulást.


Legyen 16GB ram legalább a jobb IDE-k miatt, a többi nem számít. Úgy se fogsz nagy alkalmazásokat írni vagy futtatni.

febr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetemhez kell? Oda nem javaslok macbookot, mert alapvetően windowst használnak.


Mit fogsz fejleszteni? Mennyit költenél rá? Macbooknak szerintem csak akkor van előnye, ha macre fejlesztesz. Ha webre, akkor kb. mindegy, hogy mi az os, ha windowsra akarsz fejleszteni, akkor windows, ha szerverre, akkor linux. Beágyazott rendszereknél windows vagy linux, játék akkor windows (esetleg linux, de mac az kérdéses eléggé), stb stb

febr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha most vennék, egy Lenovo Legion játékgépet vennék, mivel nagyon szeretek játszani is.


De egyébként mindegy. A lényeg, hogy min. i7 proci legyen benne, 32GB RAM, SSD, és dedikált videokártya.

febr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Fejlesztéshez ez nem kell... Felesleges és kihasználarlan lenne az a erő forrás.


Nem a személyes preferencia volt a kérdés...

márc. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. “Nem a személyes preferencia volt a kérdés…”


Szerintem olvasd el még egyszer a kérdést: “Milyen laptopot ajánlotok programozáshoz?” – mi ez, ha nem személyes preferencia? :)


“Felesleges és kihasználatlan lenne az a erő forrás”


Attól függően, hogy mit programozol. Ha hello world tutorialokat írsz Javában, akkor igen; ha azonban pytorch-ot, tensorflow-t, JAX-ot használsz; vagy CUDA-t programozol stb. akkor nem.


Ha pedig valaki szeret játszani, akkor alap, hogy játszani is tudjon a gépén.

márc. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!