Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet tanuljam meg igazán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez az én döntésem kellene, hogy legyen, illetve a projekt/feladat/munkakör határozza meg... de a ti véleményetekre lennék kíváncsi. Melyikkel tudok a leghamarabb elhelyezkedni? Melyik lehet a legjobb hosszútávú befektetés? Ilyesmi. :) (Programtervező informatikus (BSc) hallgató vagyok.)
márc. 20. 00:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%

"Tudom, hogy ez az én döntésem kellene, hogy legyen, illetve a projekt/feladat/munkakör határozza meg..."


Ha ezt tudod, akkor minek kérdezel baromságot?

márc. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%

Ne programozási nyelvet tanulj meg, hanem magát a programozást!!


Lehet ezt már hallottad, de ez hatalmas igazság. Ha az OOP, design patterns, clean code principles, data structures, algorithms, dokumentáció, egy adatbázis használata és valami bonyolultabb IDE megy egy adott nyelven egyetemi szinten, akkor onnantól kezdve felvenni egy új nyelvet és elérni erre szintre csak 2-3 hét* lesz. Ugyan ez igaz a pályakezdő vagy junior szintekre, hogy ha egy nyelv megy így, akkor egy másikat hamar ugyan úgy megtudsz tanulni magadtól nagyon rövid időn belül.


Ami a legnagyobb különbségeket okozza, az inkább programozási terület függvénye. Egy web meg beágyazott rendszerek fejlesztése között természetesen ég és föld a különbség:D de erre való az egyetem, hogy alap szinten megismertesse ezeket veled. Szóval bsc végére felvenni a webfejlesztést vagy elmenni embedded systems irányba már menni fog magadtól is, és nem kell fél évet szívnod vele. Ha tényleg becsületesen tanultál, akkor 2 hónap és tudsz ekkorákat váltani (pályakezdő szinten).


Amit én ajánlani tudok, hogy döntsd el nagyjából mi érdekel és ez alapján válasz egy szimpatikus nyelvet amiben megtanulsz programozni. Pl ha biztos nem szeretnél alacsony szinten programozni, akkor ne válaszd a C++-t kezdésnek:D bár hasznos a memory managementről tanulni, de szerintem kényelmesebb más nyelv kezdésnek. De ellenkező esetben meg nyílván muszáj azzal kezdened és nincs mese.



Ui:

Hidd el sokan voltunk úgy az elején, mint te, hogy valami biztos nyelvet szerettünk volna keresni. De aztán szinte senki sem marad az első nyelvnél amit jobban megtanul és mindenki talál egy szimpatikusabb nyelvet vagy rájön, hogy szeretne izgalmasabb projektekkel foglalkozni és ezért vált nyelvet. Itt pl fondolj tipikusan javara, ami keresett, de ha nem szeretnél nagy multiban uncsi enterprise dolgokat fejleszteni, akkor muszáj leszel váltani.



* természetesen ha pythonban vagy jártas, akkor a pointerek nagy szívás lesz C/C++-ban. De mivel jó esetben tanulsz róluk egyetemen, így ez nem fogja olyan sok idővel kitolni a tanulásodat.

márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
28%

"Lehet ezt már hallottad, de ez hatalmas igazság. "


Igen, hatalmas igazság, a maga helyén kezelve. Azon kívül meg egy hatalmas nagy baromság is.

Minden fejlesztőnek van egy kedvelt nyelve, egy olyan, amihez jobban kötödik, amihez jobban ért és kell is, hogy ilyen legyen, hiszen mára a nyelvek sokkal bonyolultabbak a korábbiaknál. Illik ismerni a nyelvhez kapcsolódó gyakrabban használt libeket, a bennük lévő függvényeket név, illetve funkció szerint. Illik ismerni a nyelv belső logikáját, a nyelv hiányosságait, képességeit, a területeket amiken adott nyelv igazán jól, de a többinél legalábbis jobban teljesít.

Nem elég programozni tudni, legalább egy, esetleg két nyelvből profinak is kell lenni.


A kérdező azt kérdezi tőlünk, hogy az ő esetében melyik legyen ez a nyelv.

márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

Az egyetemen mit tanultok?? Azokat tanuld meg rendesen.


De amúgy “by default” Javát vagy C#-ot érdemes alapnak nagyon rendesen megtanulni. Nem fontos később ezekben fejleszteni, és én személyesen utálom mindkettőt, de – akármivel is foglalkozol majd később, állandóan abba fogsz ütközni, hogy mindenhol a Java által bevezetett OOP az uralkodó paradigma. Hányok ettől, de ez van.

márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Az adatszerkezetek és algoritmusoknál a C dominál, OOP-nél a Java.
márc. 23. 16:39
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

"Az adatszerkezetek és algoritmusoknál a C dominál, OOP-nél a Java."


Ennél nagyobb baromságot régen hallottam. Adatszerkezetek és algoritmusok minden nyelvben vannak. Most ha, egy fa struktúrát kell kezelned, ahol elemeket csoportokba rendezel, de azokat is csoportosítod, ... akkor Python-ban, Java-ban és minden nyelven kezelni kell a fát.


OOP meg egy módszertan, ami amit számos nyelv támogat. Go nyelv pl. nincs class. De OOP szemlélettel még is kivitelezhető ahhoz hasonló és alkalmazható az OOP technikák, csak nem úgy mint pl. C#, Java, PHP, JS-ben.

márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

"mindenhol a Java által bevezetett OOP"


Mi vaan?

márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
22:28, félreértettél. Azokat a 16:39-esnek válaszoltam arra a kérdésére, hogy az egyetemen mit tanulunk.
márc. 23. 22:42
 9/32 A kérdező kommentje:
*16:25-nek ment a válaszom
márc. 23. 22:43
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező ne zavarjon meg a sok okoskodó meg mellébeszélő.


A legegyszerűbb, ha azokra a nyelvekre fekszel rá nagyon (C, Java), amiket az egyetemen tanítanak. A C mellé érdemes még a Zig-re is rápillantani: [link]


A Javára meg feküdj rá nagyon. Mindegy, milyen nyelven fogsz később programozni, a Javában tanultak mindenhol visszaköszönnek. Van nagyon jó algoritmusok és adatstruktúrák kurzus is Javában a Courserán (és persze egy ehhez tartozó könyv): [link]

márc. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!