Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet tanuljam meg igazán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez az én döntésem kellene, hogy legyen, illetve a projekt/feladat/munkakör határozza meg... de a ti véleményetekre lennék kíváncsi. Melyikkel tudok a leghamarabb elhelyezkedni? Melyik lehet a legjobb hosszútávú befektetés? Ilyesmi. :) (Programtervező informatikus (BSc) hallgató vagyok.)
márc. 20. 00:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

"Az elmúlt hetek a memóriabiztonság körül forgó megszólalásait követően a napokban a Google egyik mérnöke egy teljesen új aspektussal állt elő a Rust és a C++ használata kapcsán kirobbant vitában.


Lars Bergstrom, a keresőóriás műszaki igazgatója ugyanis közölte, hogy a Rust használata mellett nem csak biztonsági szempontok szólnak, hanem az is, hogy abban egyszerűen kétszer hatékonyabban lehet kódolni, mint a C++-ban."

ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
74%

21. Kiemelhetsz pár marketing ízű megnyilatkozást, de egy olyan hatalmas cégnél is mint a Google, rengeteg nyelvet használnak, és a backendjük továbbra is Python, Go és C++ nyelven íródik. A nagyteljesítményű feladatokra konkrétan feltalálták és bevezették és elterjesztették a Go nyelvet, és mellette meg kísérleteznek a Carbon nyelvvel. 10+ évig tart kifejleszteni egy új nyelvet és eljutni az 1.0 verziójáig. A Rust jelenleg még mindig csak a korai próbálkozások fázisában van.


Ez azt jelenti, hogy nagyon kicsi az esélye a kérdezőnek arra, hogy Rust munkát találjon, és arra még kisebb, hogy Rust gyakornoki munkát találjon. Akkor viszont tényleg max. belekóstolás szintjén érdemes kipróbálni a nyelvet, hogy tudja, miről van szó; de érdemes olyan nyelvre koncentrálnia, amelyhez munkák is vannak. Ezek pedig a Java, C#, Go a backend oldalon (és PHP de ezt nem annyira ajánlom 2024-ben), a script nyelvek közül pedig Python és JavaScript.


Nagyjából ezek között érdemes válogatni, és ezek közül a JavaScript/TypeScript no brainer (ezzel nagy valószínűség szerint dolgoznia kell itt-ott), mellette pedig -- szerintem a Java és C# a legjobb tanuló nyelvek, és egy jó Java/C# után pl. a Go-t seperc alatt felveszi.


Kivétel, ha játékfejlesztésre és egyéb manuális memóriakezelős alkalmazások fejlesztésére akar ráállni, mert akkor C++ a király egyelőre és egészen egy kompatibilis utódnyelv (pl. Carbon) elterjedéséig az is marad.


Nem olyan bonyolult kérdés ez, csak nem szabad felülni a hájpnak és a hozzá nem értők vélekedéséhez.

ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Az a helyzet, hogy te teljesen félre értékeled a Rust jelenlegi állapotát, pozícióját és jelentőségét.


A Rust 4-5 év alatt jutott el oda, ahova a Pythonnak 20, a Cpp-nek meg legalább 10 év kellett.


A Go a Google nyilatkozata szerint is kudarc. A Carbon még kutya vacsorája, a Js/Ts vonal meg egy teljesen más zenekar.


Ezzel szemben a Rust ott feszít a legnagyobbak (Ms, Google, Amazon, Linux fundation, Huawei, Volvo és még száz) palettáján és azon belül is egyre jobb pozíciókat ér el. Pestisként terjed a nyelv és már nem csak HW közeli, vagy időkritikus fejlesztésekhez, hanem különféle API-k megvalósításához is előszeretettel használják.


"A Rust programozási nyelvbe fektet be az Amazon.


A társaság egyre nagyobb mértékben támaszkodik a Rustra.

Az Amazon Web Services (AWS) egy évvel ezelőtt jelentette be, hogy anyagilag is támogatja a programozási nyelv fejlesztését. A projekt lehetővé teszi a Rust-közösség tagjainak, hogy használni tudják az AWS szolgáltatásait.

A társaság rendkívül sok felhőeszközéhez alkalmazza a programozási nyelvet."


"Nemrég vált ismertté, hogy a Linux Alapítvány fejleszti a jövőben a Servo böngészőmotort, amely Rust programozási nyelven írtak."

ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

"Az amerikai a kormányzat a héten egy olyan elemzést, illetve ajánlást tett közzé, amiben azt javasolja a szoftverfejlesztő cégek számára, hogy azok hagyjanak fel a programok C vagy C++ nyelven történő fejlesztésével. Ennek oka természetesen a memóriabiztonság hiánya, és ebből eredően az ezen nyelvekben írt programokban megtalálható biztonsági hibák magas száma.


Ezek helyett az ONCD többek között a JavaScript, a Rust, a Java vagy éppen a C# használatát ajánlja. "Az eleve memóriabiztonságot kínáló programozási nyelvek választása - a Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) nyílt forráskódú szoftverbiztonsági ajánlásának megfelelően - az egyik módja a biztonságos szoftverek fejlesztésének", mondja a kormányzat kibervédelmi felelőse."

ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%

23. “A Go a Google nyilatkozata szerint is kudarc.”


Nem tudom te mit szívsz, de tényleg nagyon jóféle anyag lehet. :D


Most beírtam az indeedre kíváncsiságképpen pár nyelvet és ezeket találtam:


Rust 15 állás

Golang 29 állás

Ruby 43 állás

Perl 58 állás

Kotlin 89 állás

PHP 157 állás

C# 325 állás

C++ 346 állás (!!)

JavaScript 513 állás

Scala 718 állás de szerintem ez pont BS

Java 746 állás

Python 807 állás


Tényleg hatalmas siker a Rust. Ja nem.


Most páran ráülnek a Rust vonatra (ahogyan mindig mindenre, legyen az bármilyen éppen hájpolt cucc), és majd amikor kijön a Mojo, Carbon és Zig 1.0-s verziója, akkor meg leugrálnak róla. Nem kell a jövőbe látni ahhoz, hogy érteni lehessen, mekkora bukta lesz a Rust.

ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

24. “Ezek helyett az ONCD többek között a JavaScript, a Rust, a Java vagy éppen a C# használatát ajánlja.”


Ezen a faxságon hangosan felnyerítettem. Ekkora ökörséget tényleg már csak egy semmihez nem értő hivatalnok tud mondani.


Természetesen Rust nyelven is lehet memory leaket előidézni. Ahogyan telik az idő, hullanak ki a csontvázak a szekrényből.

[link]

[link]


Természetesen C++-ban is lehet memory safe programot írni, csak meg kell tanulni ehhez programozni.

[link]

ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%

Itt látszik ezen a két emberen, amit én mindig is szoktam mondani.

"Más hinni valamit, és tudni valamit."


Lehet, hogy azt hiszed, hogy Go-nak azért van "vége", mert egy cikk-ben ezt olvastad, és ezt broadcast-olod minél hangosabban. Ha mást olvastál volna, akkor azt?

Míg a másik személy érvel és alátámaszt, az már mélyebb tudás és érvelési képességeket takar, ami tapasztalat útján érhető el.


De. Itt egy jó kis blog:

Forrás: [link]


"Másnak is feltűnt már, hogy aki idióta, az valahogy ezt a tényt soha nem rejti véka alá? Nem bújik meg a sarokban, hogy ott szép csendben lehessen hülye, de nem is tesz ellene, hogy esetleg ne legyen hülye. Nem, ő hangosan hülye, és csak harsogja a minden alapot nélkülöző véleményét minden elérhető fülbe.


Ismerős, ugye? Valójában ez egy annyira általános és gyakori jelenség, hogy pszichológiai kutatások is alátámasztják. Ez is egy azon sok kognitív torzítás közül, amik a hétköznapi gondolkodásunkat befolyásolhatják. A neve: Dunning-Kruger hatás, az 1999-es tanulmány szerzői, David Dunning és Justin Kruger után."

ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

" Nem, ő hangosan hülye, és csak harsogja a minden alapot nélkülöző véleményét minden elérhető fülbe."


Pontosan ezt csinálod te is.

ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
87%
Én egy 3. ember vagyok a páva táncotokban. :)
ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

És akkor a valóság (a Rust) nyelven akkora pofont ad, hogy a fal adja a másikat. Persze akiben van egy kis szakmai érzék, az egy pár napos kipróbálás után látta, hogy a Rust maximum egy érdekes ötlet, de soha nem fog elterjedni – csak az óriási hájp miatt páran felültek a Rust vonatra. De soha nem késő beismerni, hogy a király meztelen.


[link]

ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!