Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel-ben hogyan tudok saját...

Excel-ben hogyan tudok saját programot írni, és hol tudok utánanézni, a programnyelv alapjainak?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm
2011. jan. 25. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen programot?
2011. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát kéne valami egyszerű keresési dolog, amire nem találtam függvényt, és ezért nekem kéne csinálni egy ilyet, ami tudja, ami nekem kell.
2011. jan. 25. 14:44
 3/9 zsomkovacs ***** válasza:

Itt le van írva a programnyelv alapozása is, meg az is, hogy hogy találod meg (angolul):


[link]

2011. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

arról lenne szó, hogy jönnek be a raktárba folyamatosan az áruk, de nem mindig feltétlenül azonos áron, tehát lehet, hogy januárban jön 100 egység darabja 10forintért, februárban 150egység 15 forint/darab éron, stb.


Közben meg fel is használom az árut, és azt szeretném nyoon követni, hogy az éppen felhasznált árut mennyiért is hoztam be, tehát kell egy olyan keresés, ami a beértkező áruk táblázatából kikeresi nekem, hogy épp melyik tételnél járok, és kinézi, hogy hány forintos az adott tétel.

2011. jan. 25. 14:50
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. jan. 25. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
ehhez minden egyes tételnek külön sorszámot kéne adnod és ez a sorszám alapján nyomonkövetned. Miért nem átlagolod inkább a bejövő áru árát és aszerint határozod meg a beszerzési árat?
2011. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező erre én az Access-t javaslom neked. Bár kicsit nezebb használni először, mint az Excelt, de nagyon szépen működik, és pont ilyen dolgokra találták ki.

Ha gondolod nézz bele egy adatbázis kezeléssel foglalkozó könyvbe, ehhez elég az alapokat tudnod. :)

2011. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, de a szüleimnk kell, akiknek az Excel-lel is vannak néha problémái, nem bonyolítanám a helyzetet egy új ismeretlen programmal
2011. jan. 25. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Te tudod. :)

De ez esetben is szépen meg lehetne oldani Accessben, mert a beviteli felületet te magad készíthetnéd el, ekkor nekik nem is igazán kell hozzá érteni, csak néhány általad készített gombot nyomkodni... bár ekkor jobban bele kellene nézz az Access használatába...

2011. jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!