Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az ideális programnyelv...

Melyik az ideális programnyelv egy kezdőnek? És esetleg valami weboldalat linkelnétek ahol ír róla bőven?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hello!

Attól függ, mit akarsz programozni...

Amúgy Szlávi-Zsakó bármelyik könyvét ajánlom alapozásnak... A programozás ugyanis fejben kezdődik.

2011. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
megvan a sorrend 1.c++ 2.c,c# 3.delphi 4.pascal 5.assembly 6.java 7.html,css,php
2011. júl. 5. 19:27
 3/11 VODKA0710 ***** válasza:
Ezt a sorrendet mi alapján hoztad össze?
2011. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szerinted hogy kellene?
2011. júl. 5. 19:38
 5/11 VODKA0710 ***** válasza:

Nemtom, szerintem a könnyebbel kéne kezdeni, ami szerintem itt a PHP,(HTML,CSS). Ez később jó alap is lehet, ha weblapkészitéssel akarsz foglalkozni (egész jól jövedelmező munka, egyelőre). Aztán a C, utána C++, C#, amikből egyelőre csak a C-t ismerem, de nagyon hasonlít a PHP-re. Ezek után a Java, ami a C++-ra és a C#-ra is hasonlít (egyesek szerint, nekem nincs belőle tapasztalatom.) A pascal és a delphi pillanatnyilag nem a tartozik a legfőbb, legfontosabb nyelvek közé, lehet, hogy csak én vagyok így vele. És maradt az assembly, ami kétségkívül a legnehezebb, azt mondják jó ha ismered, ha bonyolultabb programokat akarsz készíteni.

Ez az én véleményem. Várjunk meg másokat is :D

2011. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mi ez a hülyeség, hgoy sorrend? assemblyt elején lenne érdemes, de totál fölösleges ma megtanulnod, ha azt se tudod, mire való. ha oda jutsz, hogy kell valamikor valamire, majd akkor assemblyzel. php, javascript ezekben lehet könnyen sikereket elérni, a delphit, pascalt felejtsétek el, a c++-t meg a c-t meg hagyjátok meg a profiknak (meg a javat). nem kezdőknek való, de ha már, akkor a php/js után lehetne továbblépni a c++ felé.
2011. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a c hasonlít a phpre, hát nagyon profi lehetsz te is :) php objektumoriántált, a c nem. a c típusos (erősen), a php nem. és így tovább. tanulgass még, ne a fizetős munkákról álmodozz
2011. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 VODKA0710 ***** válasza:
Szintatikailag értettem, de mindegy.
2011. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nekem valami weboldal is kellene
2011. júl. 6. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem ha kezdő vagy, HTML-el kezd mindenképp, az a legegyszerűbb talán. Utána talán PHP, aztán C
2011. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!