Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lesz állás lehetőség?

Lesz állás lehetőség?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeptembertől kezdem a programtervező infó szakot Pesten

Érdeklődnék,ha elvégzem lesz-e munkám vagy esélytelen,hogy így munkát találjak?

üdv


2012. máj. 30. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hova akarsz leszállni?


Komolyra fordítva:

"Érdeklődnék,ha elvégzem lesz-e munkám vagy esélytelen,hogy így munkát találjak?"

1. Egyrészt ne légy biztos benne, hogy elvégzed. Nagyon kevesen végzik el, azok nagy része is csak átbukdácsol valahogy, az meg lepkefing nem tudás.

2. Szerinted ide jósok járnak? Lehet az ezotériában kéne megkérdezned. Ha jó eredményekkel elvégzed és tényleg lesz valódi tudás a kezedben, valószínűleg találsz majd munkát.

3. "esélytelen,hogy így munkát találjak?"

Ezt meg nem is értem. Mi az, hogy így? Hogy? Diplomával?

2012. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mit fogsz tanulni? nyelveket mit?

anyanyelven megy az angol? meg a "gépi kód"?

.

ha értesz hozá lasan lemész a létrán és jól fogsz keresni

viszont ha csak ugy "beálsz a sorba"

olyanokból sok van

szóval ha nem tudod magasszinten és érted akor hamar nem lesz belöle pénzed/állásod.

szóval melete remélem van más is amit dolgozhatsz

ez akor se árt ha igazán profi vagy.

2012. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

*lemész XD

reméljük nem hanem FELmész azon a létrán:)

2012. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 iostream ***** válasza:
46%

Vannak nagy multicégek, szippantják fel a pályakezdő informatikusokat. Komolyabb tudás nélkül is.

Ha kicsit is jó vagy, könnyedén el tudsz helyezkedni jó fizuért.


Mindez a jelenkor. Hogy 3 vagy 5 év múlva mi lesz, na azt csak isten tudja.

2012. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az utolsónak ment a zöld kezecske. :)

Na,de ezt a kérdést csak azért tettem fől,mert van egy kis gond vagyis nagy gond számomra én úgy érzem félig roma vagyok,és a bőrszínemen látszik is,és ez nagyon sok mindenben hátráltat,gondolom akkor ebbe is hátráltatni fog!

Vagy,ha elvégzem az egyetemet "elég jó jegyekkel" akkor máshogy fognak nézni rám vagy ez hogy van mert evvel nem vagyok tisztában,vagy akkor is egy utolsó suttyó leszek számukra?

2012. máj. 30. 14:37
 6/13 iostream ***** válasza:
65%
Főleg egy multinál senkit nem érdekel a bőrszíned. Ha valamiben hátráltat, akkor az csakis magad miatt van, ha azt hiszed, hogy hátráltat akkor tényleg hátráltatni fog.
2012. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha csak a későbbi jobb munkák miatt mész progtev.-re, akkor inkább ne tedd.

Ha csak emiatt mész, akkor arra is kicsi az esély, hogy elvégzed, nem hogy "elég jó jegyekkel"...


Sajnos ez van, az informatikát nem elég csak tanulni, ezt szeretni és nem a munka miatt kell ilyenen tanulni, hanem a tudásért.

Sok ember ismerek, aki azért jött, hogy később jobb munkája legyen, a többség az első évét nem tudta befejezni 2 év alatt, ez egy ilyen szakma. Ha nem válik létformává, akkor nincs esélyed. Ugyan így van a későbbi munkákkal is.


Hidd el, idén vagyok végzős ELTE IK-n. Nagyon sok embert ismerek itt, tudom ki hogy viszonyul hozzá és hogyan áll.

Nem egy könnyű dolog a progterv. inf. bármennyire is tűnik annak és nem, nem az egyetemi jegyeid miatt fogsz jobb munkát kapni.

2012. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pityeeesz ***** válasza:
100%
HA elvégzed, és nem vagy csont debil akkor el fogsz tudni helyezkedni.
2012. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 iostream ***** válasza:
15:45 Azért nem kell túlzásokba esni. A programozás is csak egy munka, mint akármelyik másik, és a progterv* is csak egy szak, amit el lehet végezni. Nem könnyű, ezt aláírom, de azért nem kell hozzá megszállottnak vagy zseninek lenni, és a munka is pontosan ilyen. Lehet végezni csak úgy is.
2012. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lesz állás. Már keress a suli alatt, simán kezdhetsz tesztelőként, supportosként, a többi pedig jön magától. Vagy nem :)
2012. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!