Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvel érdemes/célszer...

Melyik nyelvel érdemes/célszerű dinamikus weboldalt létrehozni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 16:47
1 2
 11/20 iostream ***** válasza:
0%

A PHP-t azért nem dobtam fel, mert az volt a kérdés, milyen nyelvvel érdemes/célszerű. A PHP egy fos, azzal nem.


A Java EE verziója kifejezetten erre lett kitalálva, tehát butaság, hogy nem erre való.


A Facebookot PHP-ban írták, az más kérdés, hogy komoly optimalizálás van mögötte, nevesül lefordítják a PHP kódot natívra. Ezt egy HipHop nevű rendszer végzi, amit C++-ban írtak.


A PHP-t nem divatból szídják (csak, azért is, mint mindent). A PHP tényleg szar.


Itt egy elég híres írás, ami jól leírja, miért szar a PHP: [link]

Használj Pythont vagy Rubyt.

2013. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Viszont mégis a PHP a legelterjedtebb és ezt is lehet jól használni.
2013. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Drone007 ***** válasza:
55%

@iostream: átfutottam a linkelt blog bejegyzést, de 3-4 bekezdés után nem bírtam tovább röhögés nélkül.

Az írás rohadtul szubjektív.

Olyan "hibákat" (is) emel ki, amelyeket nagyrészt minden nyelv elkövet.

Érdemes elolvasni a megjegyzéseket is, mert nagyrészt nem osztják az író szemellenzős véleményét.

Az író időnként megjegyzi, hogy melyik php verzióról van szó, és elismeri, hogy fejlődik a nyelv, ugyanakkor folyton visszatér a korábbi verziók hibáihoz. A leírásban lévő elírást felhozni? Ez elég nevetséges.


Én továbbra is a php-t tartom a legszélesebb körben támogatottnak. Lehet hogy nem a legjobb minden feladathoz, de nagyon speciális feladat kell ahhoz, hogy úgy döntsek, nem php-t használok hozzá.

2013. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 iostream ***** válasza:
0%
Ez csak azt jelenti, hogy TE a PHP-hoz értesz, és görcsösen ragaszkodsz hozzá, nem akarsz új dolgot megtanulni.
2013. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez a cikk meglepően igaz, mondom ezt kb 10 év php tapasztalattal és kb 1 évig profin toltam is. Ugyanakkor ez igazából nagyrészt szőrszálhasogatás, mert jah, egy csomó dolog logikátlan, meg zavaros, de ha ismered, akkor tudsz hatékony, gyors és biztonságos kódot írni. Én pl kimértem magamnak a ciklusok sebességét, meg megnéztem magát a forráskódot is. Amúgy egy csomó itt kiemelt függvény már rég deprecated meg legacy, egyetlen gond ami van vele az az hogy ott van a memóriában és foglalja a helyet
2013. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

de ez a crypt függvényes "bug" miszerint minden bemenetre a salt-et dobálta vissza, és hogy ez kiment élesben... szal ez azért elgondolkodtató, milyen mélységben tesztelik. az én időmben ez volt a téma:


[link]

2013. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Drone007 ***** válasza:

@iostream: látom gondod van a szövegértéssel. Akkor lefordítom neked az utolsó mondatomat: nem ragaszkodom görcsösen a php-hoz, tudom, hogy vannak hibái, de az esetek 90%-ban azt vagyok kénytelen használni, vagy célszerűbbnek tartom azt használni.

Nem vagyok ellene sem a Rubynak, sem a Pythonnak. Viszont TE a php-t csak szarozni tudod (sic!), saját tapasztalat helyett mások véleményét veszed készpénznek.

2013. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nekem az a személyes véleményem hogyha a PHP okosan van megírva, akkor annak van a legnagyobb helye a webprogramozásban mivel nagyon másra nem jó (nem célszerű).


De amikor azt mondtam csupa "programozók közt", hogy írok egy php alapú motort, rögtön azzal támadtak le, hogy hülye vagyok-e.


Azt "állították", hogy nem rossz, de ha már elkezdtem válasszak valami más nyelvet.

2013. márc. 8. 19:31
 19/20 Drone007 ***** válasza:
Ez elég általános, hogy a programozók lenézik a webfejlesztőket. Én is sokszor megkaptam ezt, de csak mosolygok rajtuk.
2013. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Vannak tényleg akik lenézik, de egy tényleg "igazi" programozó nem előítéletes, illetve nem kéne annak lennie.

Inkább azok szoktak beszólni, akik valójában nem értenek a PHP-hez egyáltalán, ezért is sz*rozzák pont.


(Mondom ezt úgy, hogy diplomával rendelkező, programtervező informatikus vagyok.)

2013. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!