Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Május 13-án van az emelt...

Május 13-án van az emelt szintű informatika érettségi, és nem tudok egyáltalán programozni. Megtudom tanulni addigra úgy, hogy legalább a fele pont meglegyen a programozási részből? (Python nyelv)

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 17:37
1 2
 11/15 Sidel ***** válasza:

Későn kezdesz neki... én se értem, hogyha egyszer már elhatároztad, hogy emeltezel, nem közepezel, akkor miért most jut eszedbe, hogy "hopsz... nem is tudok programozni"?

Én se tudtam programozni, nem is mentem emeltre. Úgy mentem infós suliba, hogy csupán a "Hello World"-öt tudtam kiírni a képernyőre...

Közepeztem, ennek ellenére nem nehéz bekerülni egy infós suliba se... most a BME mérnökinformatikus szakán vagyok elsőéves. Egy félév alatt megtanultam a fontosabb dolgokat C-ből, elsajátítottam a gondolkodásmódot, most a C++-t gyűröm és az is egész jól megy. Tanulság számomra az, hogy meglehet tanulni ezt-azt, de a programozás olyan dolog, amihez gyakorlat kell.

Szóval tanács azoknak, akik infóra mennének:

Jó dolog, ha tudsz programozni, de nem feltétlen szükséges az emelt érettségi. Ha pedig nem tudsz programozni, akkor vagy kezdj el időben készülni az emelt érettségire, vagy maradj a középnél.

2013. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
#11: nem ez a gond. Hanem az, hogy véleményem szerint továbbtanulásnál érdemes olyan szakot választani, ami _érdekel_. Ha valakit annyira nem érdekel a programozás, hogy bár emelt érettségire jelentkezik, de hozzá se lát, akkor miért megy olyan szakra, ahol azt tanítják ami nem érdekli?
2013. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

hasonló helyzetben vagyok mint te, azzal a különbséggel, hogy nekem van egy 90%-os közepem. Programozás nem nagyon megyeget, de rábeszéltek anno, hogy adjam le a jelentkezést.


Hát nem kellett volna, jól megszívtam. Jelenleg azon gondolkozok érdemes-e elmenni érettségizni informatikából....

2013. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Tényleg nem érdemes olyan szakra menni, ami nem érdekel. Én két évet húztam le Programtervezőin és most váltok..
2013. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sikerült az érettségi hibátlanra.

Egyébként meg érdekel a programozás, csak eddig lusta voltam megtanulni. :D

2013. máj. 15. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!