Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha a matematika nem az erősség...

Ha a matematika nem az erősségem, de szeretném kitanulni az informatikus szakmát, a kettő erősen kizárja egymást?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Rühellem a matekot, mégis itt ülök még hatig a gép előtt... ;)


Btw az "informatikus" csak egy gyűjtőszó.

2013. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Az "informatikus" valóban sokmindent takarhat, az nem egyetlen szakma. Vannak ágak, ahol nagyon kell a matek, vannak, ahol nem annyira.
2013. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Jól elmondták az előttem szólók. Mivel a számítógép és a számítógép vezérelt gépek működése számítási feladatokon alapul és matematikai logikát követ - a programozás része főleg -, ezért mondják azt, hogy nem árt ha megy a matek. Szóval van olyan szakterülete, amit betonrépa szintű matektudással már nem fogsz tudni megemészteni, de amúgy általánosságban kivitelezhető a dolog. Én hálózati informatikát végeztem olyan jó 7 éve és már akkor is jöttek ki olyan emberek diplomával a kezükben, hogy fűnyírót nem bíztam volna rájuk, nem hogy egy számítógépet. Szóval informatikusnak bárki tanulhat és ha elég szorgalma van el is végezheti.
2013. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

"betonrépa szintű matektudás"

Na ezt még így nem hallottam! :DD

2013. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
szinte zéró matekkal is lehetsz profi programozó, viszont mindig lesznek olyan feladatok ahol számolni kell, az alapok feltétlenül menjenek.
2013. júl. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"szinte zéró matekkal is lehetsz profi programozó, viszont mindig lesznek olyan feladatok ahol számolni kell, az alapok feltétlenül menjenek."


Nem tudom ti hová jártatok, de nekem anno a főiskolán eléggé sok, és durva matek volt. De a munkám során is rengeteg matematikával találkozom.


Úgyhogy attól függ, milyen területre akarsz elhelyezkedni. Egy rendszergazdának nyilván elég a "zéró" matek, de gondolom azért a "zéró" matekkal is 255-ig tudsz számolni :D

2013. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ti hová jártatok, de nekem anno a főiskolán eléggé sok, és durva matek volt. De a munkám során is rengeteg matematikával találkozom."


Nem tudom, hol dolgozol, de a tapasztalatom szerint az általános iskolai (nagyritkán középsikolai) mateknál többre nem sok projekt esetén merül fel az igény. Sokkal többet játszik a logika és a józan paraszti ész - no meg a tapasztalat, ami ugye pótolhatatlan.


Szabad esetleg megkérdeznem, hogy - üzleti titkokat mellőzve, persze - milyen projekten dolgozol? :) (Feltételezem, hogy magad is fejlesztő vagy)

2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lajos54 ***** válasza:

Általános iskolában (nagyon rosszul magyarázó matektanárunk volt) az istennek nem bírtam megérteni a kettes számrendszer lényegét. Aztán, amikor jött a Commodore korszak, és már egy kicsit jobban belemélyedtem, végre felfogtam, hogyan működik, mire jó, és miért éppen ezen alapszik a számítástechnika.

Persze azért azóta sem vagyok a matematika professzora, de közben már megtanultam azt is, mi az a "Hexadecimális" érték. Erre is jó az informatika. Visszafelé is működik :)

2013. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy progamozó kell,hogy rendelkezzen az alapsuliban tanítottakkal.Az alapszintű műveltésggel legyen mindig tisztába.


A 3D grafikához meg a fősulis,egyetemes matekkal is tisztába kell lenni.

2013. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
51%
igen, kell a matek.
2013. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!