Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvet tanuljam, vagy...

Melyik nyelvet tanuljam, vagy egyáltalán tanuljak-e, vagy most mi legyen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régebben HTML-en írogattam egy ideig, abbahagytam egy idő után. Utána belenéztem C++-ba, szintén, csak ott hamarabb. Majd Dark Basic, talán ez tartott a legtovább. Utána C++, de tovább, mint előszőr, majd Python, itt mélyebben belementem, majd most semmi...

Python-t igazából azért kezdtem, mert C++-ban egy idő után bonyolultak voltak nekem a dolgok, itt megértettem, de itt meg minden egyszerű programot túlbonyolítva írtam meg...és egy idő után valahogy ez is abbamaradt, mert más tanulásra kellet fókuszálnom(iskola). Amiket ezekből tanultam...már nem emlékszem mindenre, talán Dark Basic felejtődött el a legjobban.

Már kb. 8-10 éves korom óta a számítástechnika érdekel, és mindenképp ezen belül akarok valahol dolgozni. Eddig főleg a programozás érdekelt, de valahogy nem tudom...

Most nagyon el kezdett érdekelni a Java, és az Androidos fejlesztéses dolgok...csak hát gépem se valami erős, így a komolyabb dolgokat lehet nem bírná, meg amit az előbb írtam...nem tudom most elkezdjek javazni...vagy inkább az informatika más területeire menjek...mert mindenképp informatikát szeretnék, de matekból is gyakorlások ellenére leromlottam az elmúlt években 5-ről 3-ra, ezért is akarok majd valakit aki segít is gyakorolni...mert az informatikát is főleg matematikával együtt oktatják egyetemeken.

És így most össze vagyok zavarodva...java, nem java, vagy esetleg a régebbiekből próbáljak meg valamit folytatni? Csak mi lesz ha megint leáll valahogy...

Tudom ez nem 100%-an a "Programozás" kategóriába tartozik, de szeretném ha adnátok tanácsot. (Remélem nem vagyok túl buta ehhez a tudományhoz...)

17/F - (év vesztes)



2013. aug. 7. 16:05
1 2
 1/13 iostream ***** válasza:
100%
Hát nézd, azt csináld, ami érdekel, mert különben nem fogod tudni csinálni. Ha Androidra akarsz Java programokat írni, akkor szerencséd van, mert baromi jó tutorialok vannak.
2013. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Informatikának 1000+1 ága van. Informatikán mi érdekel igazán?


- Programozás?

- Programtervezés?

- Hálózat?

- Hardware?


Informatikában nincs olyan, hogy mindent tudsz. Sokan leragadnak a World, Excel témánál és netovább. Szegedi Egyetemen infó szakokon, úgy kezdik: 2 heted van megtanulni a Linux-ot, utána úgy veszik, hogy tudod kezelni alapszinten.


A lényeg, hogy mit szeretnél? Programozni? Egyedül te nem fogsz írni olyan programot, amitől padlót fogna a gyenge géped. Legyen az akármelyik nyelv. Egyszerűen lesöpri a válláról és jónapot.


A lényeg sajátíts el egy nyelvet, jól, majd a többi adja magát. Ha érted, mi az a for, if, function, class ésatöbbi, akkor érted a többit is. Egy másik nyelv szintaktikáját megtanulni 2hét se. A lélektanát meg akkor érted meg igazán mikor használod, próbálgatod.


Azért tetted le a fenti nyelveket, mert nem volt célod vele. Érdekelt, de mihelyt elsajátítottad a szintaktikáját már nem izgatott annyira. Találj ki valami programot és valósítsd meg. Pl.: számológépet csinálj, vagy akármit.

2013. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

100%-an egyik nyelvet sem tanultam meg...lehet valamelyiknek felét se, de amit megtanultam azon írogattam.

Szöveges kalandjáték, "számológép", geometriai számoló program pl: négyzet területe, pitagorasz...

De valahogy lelankadtam, vagy jött fontosabb tanulnivaló...

De ezúttal nem állok meg az első elakadásnál.

Amúgy ezek érdekelnek:

-programozás

-hardware, szerelés

-grafika, modellezés, textúra...stb (játékfejlesztésen belül)

Am ez most egy nagyon buta kérdés lesz lehet, de a programtervezés az konkrétan miből áll?

2013. aug. 7. 16:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Programtervezés nem tartalmaz semmiféle programozást nagy vonalakban. Inkább:

- maga a program váza

- objektumok feladatköreinek leírása

- függvények feladatköreinek leírása

- vezérlési mehanizmus

- ésatöbbi


Azaz 60-70%-ban UML, Program modellezés.


Eredetileg 1 projectidő:

50% tervezés

10% kódolás

20% dokumentálás

20% tesztelés


Solo programozók általában röptében terveznek és kódolnak. De fejben mindig kitölti azt az 50-60%-nyi időt a tervezés. Cégeknél előfordul, hogy 1 külön csapat tervez. És majd a Programozó csapat lekódolja, vagy velük 1üt terveznek. Van hogy maga a Programozók tervezik meg közösen, és utólag kódolnak.

2013. aug. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Grafikus is sokmindeni lehet. Csak gondoljunk: Autoiparra, Weboldalakra.


Ha játékgrafika érdekel, akkor: OpenGL programozás elengedhetetlen. (bár ehhez nem értek)

2013. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hardware szinten úgy érsd, hogy például:

- Processzor architektúra tervezés

- Elektronika


Valamit összeszerelni, meg kb. mindenki tud, aki konyít hozzá. Persze más dolog, összeszerelni 1 PC-t és más összerakni 1 céges szintű processzor szekrényt, ami kb. akkora mint a ruhás szekrényed 2x és csak processzor van benne.

2013. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat :)

És intelligenciánál kb. hol van a alsóhatár, aminél még egy ember lehet programozó, vagy érvényes Steve Jobs "A programozás megtanít gondolkodni." elve szerintetek?

2013. aug. 7. 17:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Programozáshoz nem kell intelligencia. SZTE infó szakon is láttam, autistákat akik kenik-vágják.


Inkább:

- Más gondolkodás világ ( [link]

- Kreativitás


Van egy olyan szöveg (egyik előadó mondta):

Gazdaságiak maximalisták, míg a programozók minimalisták.


És milyen igaz. Gazdaságban, minél több legyen a profit, programozóknál, minél kevesebből kihozd ugyanazt.

2013. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez. :)

[link]

2013. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm megint a válaszokat, így már nem aggódok :)

A kép nagyon poén :D

2013. aug. 7. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!