Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvvel egyszerűbb...

Melyik nyelvvel egyszerűbb elhelyezkedni egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Szeptembertől Pesten leszek egyetem és nem akarom, hogy a szüleimnek kelljen fizetni azt, hogy én tanulok. Szóval muszáj lesz valamilyen munkát keresnem. Informatikában szeretnék elhelyezkedni, mivel ez jó lesz munkatapasztalatnak és ráadásul még egész jól fizet is, de jelenleg csak egy programozási nyelven tudok, az pedig a Pascal. Abból nagyon jó vagyok, de azzal nem lehet elhelyezkedni, szóval kell egy új nyelv. Szerintetek melyiket könnyebb megtanulni olyan szintre, hogy munkát vállalhassak? Web designer(HTML5 + CSS) vagy Java? Az utóbbit már tanulgattam, egy fél könyvi tudásom van belőle. :) Napi 3-5 órát szánnék rá októberig(kb 200 óra), szerintem nem lehetetlen. A kérdés az, hogy mit? :)

2013. aug. 11. 18:32
1 2
 11/18 iostream ***** válasza:
40%
#9 Nekem sem volt szükségem a pénzre különösebben, de milyen szar embernek éreztem volna magam, ha úgy jövök ki az egyetemről, hogy nem dolgoztam soha. Eleve akkor ott egy durva váltás van, hirtelen kerülsz át a tanulási fázisból a dolgozóba. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy így 22 évesen vagy pályakezdő (vagy kicsit később), ami tré. Ráadásul az a tapasztalat, hogy az ilyen buzgómócsingok, akik időre (vagy idő előtt) végzik az egyetemet, általában a gyakorlati részben nem túl jók.
2013. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

@iostream: Általában, talán.

Csak annyi a különbség, hogy már jóval az egyetem előtt foglalkoztatott az informatika és már úgy mentem oda, hogy a BSc alatt jó formán semmi újat nem tanultam. (Legalábbis ami az informatikai részt illeti.)


Így azért kicsit esetemben más a helyzet.


Dolgozni én pedig már az általános iskola alatt kezdtem, igaz más területen, ezért is nem kapkodom most ennyire munka után.

2013. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Én is azt mondom, hogy ne akarj dolgozni rögtön az elejétől. Menj egyetemre és csinálj végig úgy egy félévet, hogy csak a tanulással törődsz. Látni fogod, hogy mennyi szabadidőd marad, hogy tudod a tanulást beosztani stb. Az egyetem erre van, hogy tanulj, az alapokat el tudd sajátítani. Eleve elég nehéz ez az átmenet középiskola és felsőoktatás között, elég azt megszokni (bevágni több száz oldalas könyveket), nem hogy még dolgozni is mellette. Általában így szoktak kibukni az emberek (gondolom nem ez a célod, ha már egyetemre jelentkeztél).
2013. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nem szeretnék/nem szeretnék dolgozni kérdése. Dolgoznom kell és kész. Elkezdtem tanulni a Java-t, szerintem ez lesz a befutó. Heti 20 óra szerintem még annyira nem vészes, hogy kirugjanak az egyetemről, ha nem pazarlom el más hülyeségekre a többi időmet.
2013. aug. 12. 15:45
 15/18 iostream ***** válasza:
51%

"Általában így szoktak kibukni az emberek"


Nem, általában úgy buknak ki az emberek, hogy nem tanulnak, és nem érdekli őket az egész.

2013. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, általában úgy buknak ki az emberek, hogy nem tanulnak, és nem érdekli őket az egész."


A munka elég gyorsan a tanulás rovására megy. 20 óra átlagban olyan napi 3 órát jelent. Kétlem, hogy ezt a tanulás mellett semmi szabadidő mellett hosszú távon bírni fogod.

Amúgy engem sem tudnak otthon pénzügyileg támogatni, de amikor hazamegyek, akkor mondjuk kaját tudnak csomagolni. Ha rossz pénzügyi helyzetben vagytok, akkor tudsz igényelni szociális támogatást. 1 félévre felveszed a diákhitelt (nem fog összejönni egy vészes összeg, és ha tényleg jó programozó leszel, akkor lazán vissza fogod tudni fizetni), 2. félévre összehozol egy jó átlagot, és a diákhitelt máris tudod helyettesíteni a tanulmányi ösztöndíjjal (én inkább erre mennék rá, mert ha jól tanulsz, akkor a tudást is megszerzed, pénzt is kapsz és nem kell csúsznod az egyetemen). Nyáron meg tudsz pénzért programozni, azt is félreteheted az egyetemre. Össze lehet ezt hozni.


Amúgy iostream, eszméletlen nagy felelősség valakit ilyenre biztatni, hogy nyugodtan dolgozz, az egyetemen bőven belefér a csúszás (mert a szövegedből kb ennyi jön le - gyerekednek is ezt fogod javasolni?)...Azért a hallgatói szerződésről se feledkezzünk meg. És még azt is változtathatják a következő pár évben.

2013. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 iostream ***** válasza:
51%
Igaz, a hallgató szerződésről el is feledkeztem. Az nem tudom, pontosan miről szól. Mindenesetre a régi helyzetben, amikor öt éves volt az egyetem de már volt kreditrendszer, 7-8 év alatt elvégezni egy egyetemet úgy, hogy 3-4. évtől dolgozol 40 órát, na az teljesen rendben van. Senkinek nem kerül többe, az egyetemet is kreditenként fizeted.
2013. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"...ha jól tanulsz, akkor a tudást is megszerzed, pénzt is kapsz és nem kell csúsznod az egyetemen"

Nekem az a tapasztalatom, hogy az egyetemen órák keretében megszerezhető tudás össze sem hasonlítható egy valódi projekt során nyerhető tapasztalatokkal. Nem csak általános törzsanyagot érintő tárgyak tekintetében, hanem pl .NET specifikusak esetén is (2 egymásra épülő tárgyat is hallgattam) inkább csak áttekintő képet nyújt.

Azzal viszont egyetértek, hogy munka mellett nehezebb tanulásra összpontosítani, pláne, hogy a projektzárások is hogy-hogy nem mindig akkor vannak, mikor nagyon kéne tanulni:)

2013. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!