Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az érettségin miért mindig a...

Az érettségin miért mindig a Pascal-t nyomják?

Figyelt kérdés

JAVA EE fejleszto vagyok egy cégnél, 8 éves tapasztalattal. Nincs diplomám róla, amit tudok, azt önszorgalomból tanultam meg. Most gondolkozom, hogy kellene egy papír, mert külföldre szeretnék menni és néha szükséges a "degree". Legalábbis a hirdetésekben ez van.


Minden informatika szakhoz ugye kell az info érettségi, ami nem nehéz, csak azt nem értem, hogy miért nem frissítik a lehetoségek tárházát? Minek kell ennyire a Pascalt nyomni?


Köszönöm


2013. dec. 10. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem a kötelező a pascal csak azt tudják a középiskolás tanárok. Egyszerűbb lenne c++/c# vagy akármi más. és c++ ba érettségiztem tavaly.
2013. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azért mert a döntéshozók semmihez sem értenek. Azt hiszik, olyan mint a számtech, mint az Egri Csillagok, hogy egyszer megírták és évszázadokig lehet majd ugyanazt tanítani.
2013. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ez így van mint ahogy az első hozzászóló írja, akkor a tanárok ássák el magukat.
2013. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket lehet választani:

FreePascal 2.6.2

FreePascal 2.6.2 + Geany 1.23.1

Lazarus 1.0.10 (fpc 2.6.2)

Code::Blocks 12.11 MinGW/GCC

MinGW/GCC 4.6.2-1 + Geany 1.23.1

Python 3.2.5 + IDLE (Python GUI)

MS Visual Studio 2012 Express for Windows Desktop (Visual Basic, Visual C#, Visual C++) Windows XP esetén nem választható

JAVA SE – NetBeans 7.3.1, JDK 7u25

[link]

2013. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3# Az én egyik informatika tanárom html-ben sem tudott kódolni. Valami NVU nevű szörnyszülöttben próbált meg táblázatba táblázatot rakni, mert nem tudta, hogy cellákat összelehet vonni...

A másik infó tanár pedig a bekapcsolt működő gépről kérdezte az előzőt, hogy van e benne processzor...

Nah ő tőlük ne várd el a pascalt, se az officet, mert még ahhoz se értettek igazán...

2013. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező csak érettségizni akar, nem visszamenni középiskolába. Nem kell megküzdenie a tudatlan informatikatanárokkal. Egyedül a google-re kellene még gyúrnia, mert 1 perc alatt megtalálta volna a választ
2013. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Mint scriba is utalt rá, nem kötelező a Pascal.

2. A Pascalt azért használják a közoktatásban, mert eleve a strukturált nyelvek oktatására fejlesztették ki a 70'-es években (Niklaus Wirth).


"csak azt tudják a középiskolás tanárok."

Tanárképző főiskolákon/egyetemeken tanítanak például C-t is.


"Egyszerűbb lenne c++/c# vagy akármi más. és c++ ba érettségiztem tavaly."

Már akinek. A C++ a Pascalhoz képest egy kezdőnek bonyolult megértenie. A középiskolákban meg nem programozók képzése a fő cél, hanem a programozás alapjainak megtanítása.


"évszázadokig lehet majd ugyanazt tanítani."

Ezt meg scriba a #4-es hozzászólásában cáfolta.

2013. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előzővel teljesen egyetértek de a volt infótanárom nem tudott más nyelvet. Én ebből indultam ki.(kb 65 éves lehet)
2013. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 SimkoL ***** válasza:
A Pascal borzalmasan egyszerű, 'beszédes' nyelv. Kiválóan alkalmas arra, hogy a programozás alapjait megtanítsák. Minimális angol tudással az eljárások, függvények nevét is eltalálod :) Bár a preferált nyelvek alapja a C vagy legalább is hasonlít hozzá de a Pascal 0 alappal egyszerűbben tanulható. De ha nem érti valaki a programozás logikáját akkor a nyelv is mindegy :)
2013. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az Egri csillagoknak is hamarabb fog kijönni az újabb "release"-e, mint hogy a Pascal kivesszen a magyar közoktatásból.
2013. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!