Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus ELTE vagy mérnökinfó BME?

Figyelt kérdés

nem tudok donteni :/

-inkabb bme fele mennek de felek a fizikatol

-mennyire nehez a fizika es a matek?

-milyen szinten kell tudnom a fizikat (BME) ugy tudom ELTE n nincs hatrany ha nemetbol van erettsegim es nyelvvizsgam?

-ebben az evben fogok erettsegizni

-programozok 2 eve C# ban (nagyon szeretem es mindig nagyon nagy orom ha sikerul osszehoznom vmit) es van egy kis alap ismeretem C++ ban

-informatikabol lesz emeltem a tobbi kozep

-matekbol 4es 5os vagyok alaporan

-a fizikat nem annyira szeretem, nincs is mar 2 eve, 3as 4es voltam belole de sokat felejtettem...ugy erzem semmit nem tudok mar :/

(lany vagyok)



2014. nov. 29. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%
Pedig tanuláskor mindig így megy, csak egyre bonyolultabb algoritmussal, míg az egyszerűbbek már kisujjban vannak. :)
2014. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

SZTE Gazdinfóra járok, 3. éves vagyok, de aki azt állítja, hogy a gazdinfón nincs programozás vagy csak aligm az nem mond igazat. Itt nálunk legalább is ugyanazokat tanuljuk, mint a proginfósok, csak 1-2 tárgy más, ami nekünk nem kell (az is inkább matekos) de van helyette 2x annyi gazdasági tárgy. A mérnökösökkel is van sok közös óránk, egyedül a fizikás órák az, ami csak nekik van.


Amúgy mindegyik szak elvégezhető, de matek meg programozói készség kell hozzá, meg persze egy adag szorgalom.

2014. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Jó, akkor azt mondom, hogy Corvinus és BGF gazdinfón nincs túl sok programozás. Van félévenként 1 tárgy, de nem túl komolyak.
2014. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Felvételnél nem hátrány a német, de húzz bele az angolba, mert sok jegyzet angolul van, és programoznod is angolul kell majd előbb-utóbb.
2014. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Nem ismerek senkit aki mérnökinfón végzett és ipari gépeket "állít be" (XD) de mindegy. Szerintem 90%-a a végzetteknek inkább szoftvereket fejleszt. Amúgy C-vel kezdtek első félévben majd C++ szóval így nem lesz olyan nehéz neked talán. Az informatika emelt ér valamennyit de a fizikával többre mentél volna picit szerintem de persze így se vagy hátrányban. A mérnökinfósok 80%-a nem is érettségizik fizikából és úgy jön ide. Persze a fizika egyáltalán nem olyan vészes mint amilyennek tűnik. Mindenképp nézd át a középsulis anyagot hogyha bme-re jössz. A középiskolás alapok elég sokáig elegek. A matek kicsit húzósabb de hogyha rendesen készülsz akkor teljesíthető. Esetleg nézz bele a könyvekbe amik kellenek első félévben (elég könnyű megszerezni őket) hogy lásd kb. mire számíthatsz. A tárgyak honlapjain megtalálod az ajánlott irodalom szó alatt. Én úgy hallottam eltén keményebb a matek, meg hogy kicsit elvontabb az egész de rám ne alapozz mert én soha nem jártam oda. :)

És mi ez hogy a bme-n nincs sok programozás? :D Ezt még nem hallottam eddig. :P

Amúgy ha érdekel kicsit itt is körbenézhetsz: [link]

Szerintem nézd meg mindkét szak tantervét meg a tárgyaknak a honlapjait. Amúgy nem voltál nyilt napokon? (November 20 volt az elte, meg 21 a bme-s.)

Aztán majd tudasd velünk végül mit választottál :D

Hajrá lány programozók!!! :)


Ja még a nyelv dologról mert az kimaradt: ahogy már itt előttem is írta valaki felvételinél abszolút nem számít miből van érettségid meg nyelvvizsgád viszont angolul muszáj lesz megtanulnod azért középszinten bármelyik egyetemre is mész. Amúgy szerintem ha megtanultál németül akkor az angol nem lesz olyan nehéz. Sok sikert! Kitartás a végzős évedhez. :)

2014. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%

"És mi ez hogy a bme-n nincs sok programozás? :D Ezt még nem hallottam eddig. :P"


Azt én írtam, és arra értettem, hogy az alapképzésen az elején nagyon bekezdenek, aztán van 2-3 félév,. ahol kb. nem is kell. Utána szakirány meg önlab nyilván kell, de az csak az én véleményem, hogy keveset kérnek(/tanítanak) ÖSSZESSÉGÉBEN.

2014. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
78%

Noh szóval, BME mérnökinfós vagyok. Elsőéves. Fizika nem para, egyáltalán. Infósoknak nem veszik komolyan. A zh, kb ugyanaz mint a tavalyi években volt, sok feladat egy az egyben megegyezik stb. Persze jól jön, ha az ember bejárt gimibe fizika órára, de így a félév vége felé se léptünk túl az ottani anyagon... Tehát


Ha már programoztál az óriási előny. A prog1 tárgy oktatása tobb mint zseniális. [link] nézd meg ezt az oldalt. Matekot tanuld, értsd, szeresd, szükséged lesz rá. Faktra nem árt járni, sőt.


Azt, hogy a bme "elvégezhető" senki ne puffogtassa, amíg nem tette meg :D Ami biztos, hogy a BME-n nem csupa tenyésztett kockával fogsz együtt lenni. Irtó jó a közösség, a seniorok törődnek a gólyákkal, rengeteg segítséget kapsz, alapvetően klassz az egész, csak több munka van vele, mint amennyit bárki gimisként el tud képzelni...

2014. dec. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jártam ELTE proginfóra, és BME mérnökinfóra is. Tapasztalatból írtam, hogy a BME elvégezhető. Nem könnyű, de az ELTE sokkal nehezebb, ott bele lehet halni a matekba komolyan...
2014. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!