Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek ez reális fizetés?

Szerintetek ez reális fizetés?

Figyelt kérdés
Egy vidéki nagyobb városban vagyok szoftverfejlesztő gyakornok több mint 1 éve (főleg Java). A kezdésem óta a szerződés nem változott, nettóba 700 Ft óránként. Én ezt egy kicsit már kevésnek érzem ennyi idő után, hiszen mostanra csak papíron vagyok gyakornok a feladataim jellegéből adódóan. Nyilván nem a pénz miatt választottam ezt a szakmát és nagyon szeretem is a céget/környezetet/munkatársakat, csak a szaktársaim 90%-a (akik dolgoznak) ennek a másfél/kétszeresét megkeresik. Jogosan érzem kevésnek vagy inkább ne pattogjak emiatt?

2015. júl. 15. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem jogi kérdés, ez inkább erkölcs.

A főnököd ennyire nem tehet különbséget közted, és munkatársaid közt.

Ez erkölcsileg helytelen.

2015. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

"a szaktársaim 90%-a (akik dolgoznak) ennek a másfél/kétszeresét megkeresik"

"Jogosan érzem kevésnek ...?"

Szerintem elemezd e között a két mondat közötti kapcsolatot és magad is rájöhetsz.

2015. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilván itt nem is arra célzok, hogy jogilag ez a fizetés korrekt-e. Mivel tudom, hogy ebből a szempontból nincs okom panaszra.


A szaktársaimmal ilyen szinten nem mélyedtünk bele, hogy ki mikor kezdett, milyen technológiába dolgoznak pontosan, mekkora a cég stb. Csak egy intervallumot keresek, hogy ez a fizetés még beletartozik-e a "korrekt" kategóriába vagy teljesen jogosan kérhetnék magasabb fizetést. Ezért írtam oda a Java-t, illetve a ~1 év munkaidőt. Ezekhez mérten szerintetek mennyi a reális? (900-1000 Ft?)

2015. júl. 15. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A legfontosabb kérdés, amit tegyél fel magadnak:


"A jelenlegi feladat elvégzéséhez nélkülözhetetlen vagyok?"


Ha a válasz:

"Igen": akkor kérj emelést, vagy menj át heti 40 órás teljes munkaidőbe, és alkudj ki nagyobb bért.

"Nem": keress másik állást, mert ha itt elkezdesz ugrálni, akkor gyorsan kiraknak, és felvesznek helyetted más diákot ugyanezért a bérért.

2015. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nyugi, pont ugyanez van velem is (idő/bér/nyelv/feladatok/szaktársak), de én Pesten keresek ennyit :D

Szerintem kérdezz rá, ezért csak nem raknak ki..

2015. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Pécsett gyakornokként (távmunkában) 1000 fölött kerestem nettóban óránként. Ez siralmas fizetés. Ha van elég tapasztalatod és azt javaslom, hogy hagyd ott őket. Esetleg ha szeretsz ott dolgozni megpróbálhatsz előtte emelést kérni, de szerintem ne számíts rá.
2015. júl. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azert vagyuk figyelembe, hogy gyakornokrol van szo, akik alapbol kevesebb fizuval szoktak operalni.

Sot, nekem anno a kotelezo szakmai gyakomat amikor toltottem egy fillert sem fizettek, igaz nem is voltam olyan hulye, hogy 1 evig csinaljam, amint meg volt a kotelezo par honap mentem is tovabb. (Az a ceg nem volt menet kozben sem annyira szimpatikus.)



De ettol eltekintve baromi alacsony. Normalis helyeleken azert 1500-2500 korul szokott lenni nettoban minimum az oraber.

Szoval ulj le a fonokoddel targyalni errol.

2015. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha úgy érzed, hogy már jóval több amit csinálsz mint amit egy gyakornoknak kellene szólj, hogy emelést akarsz. Az nagyon jó, ha szereted is amit csinálsz, de basszus ha már akkora szerencséd van, hogy az a terület érdekel ahol a legtöbbet lehet keresni ne érd be kevesebbel. Szólj a főnöknek, hogy több fizut akarsz, ha elhajt kezdj el pályázni más cégeknél. Hiába jó a munkahelyi légkör egyszer úgyis tovább kell állnod, ha nem akarnak megfizetni.
2015. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!