Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan oldalakat tudtok, ahol...

Olyan oldalakat tudtok, ahol konkrétan a BASIC programnyelv Commodore 64-es gépeken használt verziójához van használati útmutató?

Figyelt kérdés
Mielőtt jönnének a "ne használd mert ócska/nem hasznos/semmi értelme" válaszok, le szeretném szögezni, hogy csupán szórakozásra, érdekességképpen tanulnám, nempedig azért, mert valami hűdekomoly dolgot akarok összedobni vele. Az igazi programozás iránt amúgysincsen sok affinitásom.
2010. márc. 24. 18:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és angolul is simán jöhet, mert felsőfokú angoltudásom van.
2010. márc. 24. 18:25
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Én programoztam C64-et :) Igen, ilyen öreg vagyok :P

Szóval maga az alap BASIC nyelv nem valami jó programoz írására. Csak nagyon egyszerű feladatokra van benne utasítás, és az is csak szöveges felületre. Ha bármit rajzolni akarsz, ahhoz már gépikód (assembly) kellett, illetve volt például a SIMON'S BASIC nevű cucc, ami tartalmazott rengeteg hasznos utasítást, amivel már rajzolni is lehetett.

Weboldalt sajnos nem tudok mondani, mert amióta PC lett nem foglalkoztam a C64-gyel, inkább Visual Basicet tanulgattam :) Könyvtárban nézz szét, rengeteg könyv volt, de az idővel a címeik már emlékként sincsenek meg. Legfeljebb az, hogy ilyen halványpiros keretjük volt, legalábbis abból volt egész könyv-sorozat :)

2010. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Sikerült megtalálni a Simons' basic-et egy oldalon, és be is tudta olvasni a c64 emulátor. Elkezdek vele ügyeskedni, azt meglátjuk mi lesz. :)

2010. márc. 24. 18:46
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Adnék néhány ötletet:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Üdv.!

2010. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!