Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet kezdjem el tanulni?

Figyelt kérdés
Villamosmérnöknek készülök, középiskolás vagyok, idén kilencedikes. Később venni fogunk valamilyen programozási nyelvet, amivel ledekhez meg hasonlókhoz lehet programot írni. Hobbiból már régóta foglalkozok webprogramozással, de webes alkalmazásokon kívül még nem programoztam semmit. Szívesen elkezdeném tanulni a fent említett nyelvet, csakhogy nem tudom, hogy mi a neve, illetve hogy létezik-e valamilyen szimulátor amivel a ledeket meg hasonlókat helyettesíthetem. Esetleg tudja valaki, hogy mi az, amire szükségem lesz?

2016. febr. 12. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2016. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ja, és ha magadtól nem jutott volna eszedbe:

[link]

2016. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hűha, ennyire nyomorék a kérdésem? :D Bocsi, nem akartam hülyeséget kérdezni, de úgy néz ki sikerült.
2016. febr. 12. 19:06
 4/21 A kérdező kommentje:
Egyébként Google-be kerestem, de nem találtam egyértelmű információt, ezért gondoltam hogy kérdezek itt... Annyit kiokoskodtam hogy C, C++ vagy C#, de hogy pontosan melyik, azt nem tudom.
2016. febr. 12. 19:09
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
C#-ot javaslom
2016. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

nem kérdeztél hülyeséget, ne foglalkozz azzal az idiótával. a villamosmérnökök legtöbbször C-ben és C++-ban programoznak, és a BME-n is ezt oktatják. emellett ajánlom még a python-t. ezekkel jó, ha tapasztalatot szerzel. keress valami jó könyvet, ami kezdőknek szól, és bújd a netet, szintén kezdőknek szóló anyagokért. nézz utána a raspberry pi-nek is. nem észveszejtően drága, de jó dolgokat lehet vele csinálni. ezután is utána kereshetsz: "microcontroller simulator"


itt a bme villamosmérnök szak tanterve:

[link]


rákereshetsz a google-ben az adott tárgyakra. sokszor a tananyag kint van a neten.


az angolra mindenképp hajts rá, mert sok jó anyag csak angolul érhető el. érdemes amúgy inkább a google-el információt szerezni, a gyakorikérdéseken a válaszok nem annyira megbízhatóak. tudod, sok a troll. ha tudsz látogass el nyílt napra is.


egy másik jó trükk lehet belógni a bme-ek facebook csoportjába, stb...


én elte-s vagyok, és elfoglalt szóval sajnos ebben nem tudok segíteni. :)

2016. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az angollal és az anyagok megértésével eddig sem volt gondom, webprogramozást is angolul tanultam. A Raspberry Pi-ról hallottam már, és gondolkodtam is rajta, hogy kellene egy. Szimulátort is találtam már, de még ismerkedem vele és az egyéb programokkal.


Köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 12. 20:31
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Villamosmérnök hallgatónak a legjobb a C.

A raspberry helyett én arduino-t, később ARM kontrollert javaslok. A raspi egyrészt drága, másrészt, mérsékeltebben alkalmas vezérlési feladatokra, mint az arduino, vagy más ARM alapú kontroller.


Csak összehasonlításképpen:

1 db raspi 'B' kb. 14000 Ft.

1 db arduino klón kb. 2000 Ft.

1 db 'jobb' nucleo board 4000 Ft.

2016. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
P.s: Az arduino-nál az arduino kontroller család nano fantázianevű tagjára gondoltam, de a család egyéb, nagyobb tudású tagjai is lényegesen olcsóbbak mint egy raspi.
2016. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Már bocs, de egy LED szerintem nem programozható (legalábbis én még soha nem láttam programozható LED-et). Vannak programozható vezérlők amikre LED-eket lehet kötni!


És szerintem egy villamosmérnöknek legalább egyfajta procinál de az Assembly programozást meg kell tanulnia. Nagyon szépek ezek az elméletek, hogy C-ben programozzunk. Én elég rég óta villamosmérnökként dolgozok, főleg ipari automatikákat programozok. De C programot az utóbbi 10 évben csak hobbiból, meg azért írtam, mert valamelyik ismerősnek kellett segíteni házi feladatban. Lehet, hogy ezt tanítják az egyetemen, de a hétköznapi életben nagyon-nagyon ritkán fogod használni. Pl. egy korszerű PLC programozása még mindig közelebb van az assemblyhez mint a C-hez. Az igazán hatékony programokat meg legkevésbé C++ban és társaiban írják, mert én még nem láttam olyan procit ami objektum orientált lenne. Még olyan proci is alig-alig van, ami normálisan támogatná a függvény hívást (ld. pascal). Tehát a fordító programnak kell ezt valahogy megoldania, és leképeznie. Nagyon szép szöveg, hogy egy programban nem lehet "GO TO, vagy JUMP" utasítás, de a lefordított binárisban tuti találsz. Aki ezzel nem ért egyet annak javaslom, hogy egy C++ban írja meg a hello world-öt majd a lefordított binársra küldjön rá egy disassembelrt és nézze meg az eredményt.


Ezek után lesz a "hello world" program lefordítva, linkelve, futtatásra készen 3-500 kByte vagy mégtöbb. Ugyanezt Assemblyben max 500Byte-ban meg lehet írni. Z80-as környezetben volt mindenre 64kByte és nagyon komoly vezérlések, automatikák működtek vele. Nyilván leht egy csomót tekergetni a fordítót, meg optimalizálni, hogy kisebb legyen a bináris, de ez ilyen szélmalom harc.


És valahol ez a szemlélet, meg az, hogy már az oktatásba is begyűrűzött vezet oda, hogy egyre kevesebb az olyan friss diplomával kikerülő PLC programozó aki képes normális méretben, jól működő programot írni.

2016. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!