Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért lennék rossz programozó?

Miért lennék rossz programozó?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok.

Úgy tanulok, hogy ha van valami feladat akkor gondolkozom rajta egy kicsit ha nem megy akkor csinálok mást vagy otthagyom és majd később folytatom. De egyik ismerősöm szerint ez teljesen rossz mert a programozó addig gebed a feladat felett amíg meg nem oldja. És konkrétan lehülyézett.


2016. márc. 8. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell foglalkozni azokkal, akik rombolnak.


Ha nem megy valami éppen, nincs kedved vagy időd folytatni, értelemszerű, hogy nem erőlteted.

2016. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én is kezdő vagyok, és teljesen meg tudlak érteni! Én személy szerint akkor tanulok a legjobban, hogy látom a megoldott példát, és megpróbálok rájönni, miért így oldotta meg. Én sem bírok egy példa felett órákat ülni, főleg nem hiányos ismeretekkel+időszűke miatt.
2016. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mert gyakorikérdéseken próbálsz helyes válaszokhoz jutni
2016. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én már réges-rég nem kezdő vagyok.


Ha én elakadok valaminél, akkor először is kielemzem, hogy mit nem értek, vagy mi az amin elakadtam. Természetesen, egy feladat átugrása egy projektben lehet halasztható vagy halaszthatatlan.


Nézzük sorban.

- Halasztható: Ha program más komponensei nem függnek tőle, nincs akkora befolyása a teljes működésbe. Ekkor természetesen kihagyható, de előbb-utóbb mindenképp vissza fogsz ide térni, ha teljesíteni kell a meghatározott specifikációt. Tehát megúszni nem fogod

- Halaszthatatlan: Ha a projekt így a program "core" azaz mag részét képzi, és mindenképp kell a rendszer futásához. Legyen ez adatbázis vagy bármi, ami főrészkomponens. Így enélkül maga a projekt se tud igazán tovább lépni.


Ha egy független kis feladatról van szó, lásd amit te is írtál: az a legtipikusabb olyan példa, ami bizonyítja, hogy hiányos a tudásod. Így az olyan emberek (mint, akit le is hülyéztél) akik az érdekes és kihívásokkal teli feladatot szeretik, azok izgatottan állnak neki az ilyen feladatnak.


Ehhez kell egyfajta programozói önbecsület, hogy igen is képes vagy megoldani azt, ami ránézésre nem is olyan egyszerű.

Ez hasonlítható arra, hogy van egy ember, aki hiszi, hogy ott van arany még ha minimális is, amikor sokan letettek róla. Majd hónapok múlva talál egy darabka aranyat, és mutogathatja, hogy igaza volt.


Tehát, hogy skiptelsz 1-2 feladatot, mert nehéz, azzal csak a saját fejlődésedet hátráltatod. A könnyű feladatok csak rutin munkák, amit általában a programozók robot munkának tartanak, ami legenerálható és cső.


Tehát érdemes egy feladatra neki állni bújni az internetet, stackowerflow-t és ami elérhető.

2016. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egészen konkértan nincs igaza.

A jó programozó, ha úgy látja, hogy önerőből nem tud valamit megoldani, akkor segítséget kér. Mert attól, hogy te nem tudod egyedül megoldani, még MEG KELL OLDANI.

Ha bárhogyan meg tudod o

2016. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...rohadt macska...

Ha bárhogyan meg tudod oldani, az persze még nem jelent sztárságot. De a feladatot meg kell oldani.

2016. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mert a programozó addig gebed a feladat felett amíg meg nem oldja. "


Igaza volt.

A programfejlesztés két fajta műveletből áll.

Az egyik, hogy olyat csinálsz, amit már tudsz, ez unalmas, legalábbis egy idő után azzá válik.

A másik, hogy problémát oldasz meg a nap 8 órájában. Ez utóbbi az izgalmasabb, érdekesebb. Ha ez neked nem tetszik, akkor ne is tanulj, mert nem csak jó programozó nem lesz belőled, de semmilyen se lesz belőled.

2016. márc. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!