Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van ilyen sok rossz,...

Miért van ilyen sok rossz, hozzá nemértő programozó?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem itt, mert itt sok olyan van, így személyes tapasztalatból tudnak válaszolni.
2015. okt. 17. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Mert a munkahelyen ingyen kajat adnak, meg a penz sem rossz. Amig minket rosszakat is megfizetnek, nem kotelezo mindenkinek jonak lenni.
2015. okt. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok lenne? Eléggé általánosító kijelentés, nem több, mint a többi átlag laikusok által látogatott informatikai fórumon. Egyébként is miből gondolod, hogy az itt programozással kapcsolatos kérdéseket programozók teszik fel programozóknak?


A kérdezők a rosszak (egyébként is mit, miért nevezel rossznak?) vagy a válaszolók? A kérdezők eleve azért kérdeznek, mert tudatlanok. A válaszolók meg - függetlenül tudásuktól - segíteni akarnak.


De egyébként kedves kérdező, ha az lenne a kérdésed, hogy miért van több kevésbé profi programozó - ez nem lenne ennyire sztereotip - akkor a válaszom az, hogy az informatika (de egyébként úgy egészében a tudományos/műszaki/művészeti dolgok) popularizálódik, egyre nagyobb tömegekhez ér el, egyre komfortosabbá válik (mert ez az igény). És ez a komfortosság kétélű fegyver, bár látszólag könnyebbé teszi a dolgokat, látszólag nem igényel különösebb szaktudást (hisz minden pár klikkelés után megtalálható a keresőben), valójában a dolgok egyre bonyolultabbak lesznek, egyre komplikáltabbak, egyre sérülékenyebbek, egyre nagyobb szaktudást igényelnek.


Míg régen egy - teszem azt - forgó 2D-s négyzet leprogramozása egy kezdőnek kellő motiváltságot (és elismerést) jelentőnek számított, most a hatalmas kínálati lehetőségek miatt mindenki egyből a Crysys 10-et akarja megírni, mindenki "hekkerkedni" akar, mindenki weblapból akar meggazdagodni - mert látja, hogy ez mennyire cool, és a Youtube-videókon azt látja, hogy ez milyen egyszerű.

2015. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbben akik itt tesznek fel kérdéseket, kezdők és/vagy diákok, akik vagy nem ismerik még a so-t, és hasonlókat vagy nem tudnak angolul. A válaszadók nagyrésze (szerintem) ugyancsak kezdő, vagy diák, csak már magasabb szinten áll, így csak azt tudja visszaadni amit olvasott vagy kikísérletezett. Mire elkezd dolgozni, akkor kezd el igazán fejlődni, és jönnek az Olyanok, hogy "jé ezt így is lehet", "ez így sokkal gyorsabb mint úgy", "nem is tudtam, hogy a goto rákot okoz"
2015. okt. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert nem csinálhattál mindenkit Te.
2015. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg ők is csupa ilyen hülyeséget kérdeztek, ahelyett hogy értelmes dolgokkal foglalkoztak volna.
2015. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom, hogy ne lenne itt olyan aki magas szinten űz valamilyen programozási nyelvet, akár dolgozik benne akár nem. Tisztában vagyok vele, hogy sok diák és még kezdő programozó kérdez.


Én konkrétan azokra céloztam akik esetlegesen válaszolnak, és valaki kijavítja őket, mert teljesen rossz a válasz amit adott, de tovább okoskodik. Ilyen helyzetben egy értelmes ember felcsapja a Google -t és hevesen elkezd keresgélni a témában, és más jártas programozók véleményét elolvassa a témában. Ha neki volt igaza akkor alátámasztja ezzel, ha nem akkor pedig örül mert tanult valami újat ma is.


Az a pár jártas programozó aki pedig járkál erre fele ahogy elnézem már nem is válaszol, mert tudja, hogy a kérdező úgy is a legprimitívebb megoldást fogja alkalmazni, ahelyett, hogy utánaolvasna miért is jobb az amit a hozzáértő írt. Még ha akkor nem is tudja alkalmazni, megérteni legalább raktározná félre valami külön fájlba magának, hogy na majd xy idő múlva ha bele jövök ez sokkal jobb lesz nekem, és érteni fogom. Illetve ha valaki ellentétes választ add azzal szemben amit a gimi/fősuli/egyetemen hallott akkor az már rossz válasz.

2015. okt. 17. 19:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Az emberek nem szeretik ha felhívják a figyelmet egy esetleges tévedésükre, akár jogosan, akár nem.


De nem is minden fekete vagy fehér. Nem mindig van egyértelműen jó és rossz válasz vagy megoldás.


#3 Ez a goto rákot okoz dolgot nem vágom. :)

2015. okt. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"#3 Ez a goto rákot okoz dolgot nem vágom. :)"

Ez kissé kifordított értelmezése Edsger Wybe Dijkstra (1930-2002, matematikus, informatikus, neki köszönhetjük többek között a strukturált programozás fogalmának bevezetését) a "A Go To kártékony" (Go To Statement Considered Harmful) című cikkének, melyben a goto parancs programozásban való kártékonyságát taglalja:

[link]

2015. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 Hát neki mondjuk elhiszem. :)
2015. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindig is tudtam, hogy az összes Linux rossz, teli van goto -val a forráskódjuk.
2015. okt. 18. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!